Puzzle Pirates debiutuje w App Store

Gra Puzzle Pirates pojawiła się na komputerach już 10 lat temu, co czyni ją najdłużej działającym MMO firmy Sega. Z okazji tej okrągłej rocznicy w App Store pojawiła się wersja gry przystosowana do tabletów firmy Apple. Pora więc wsiąść na statek i wyruszyć na spotkanie z przeznaczeniem.

Puzzle Pirates to dość nietypowe podejście do gier typu MMO. Wcielamy się w niej w członka załogi pirackiego statku. Cała zabawa polega na tym, że wszystkie czynności, takie jak nawigacja, naprawa statku czy nawet picie piwa, reprezentowane są tutaj przez mini gry logiczne. Całość zaprojektowano tak, byśmy mogli bawić się zarówno w pojedynkę, jak i z całą załogą tworzoną przez znajomych. Zabawie w towarzystwie sprzyja fakt, że na jednym serwerze mogą spotkać się osoby grające na tabletach i komputerach. W obu przypadkach gra jest darmowa. Znajdziemy w niej co prawda mikropłatności, ale na szczęście nie są one niezbędne do robienia postępów w grze.

Puzzle Pirates w wersji na iPada dostępne jest do pobrania za darmo w App Store. Standardową wersję znajdziecie zaś na oficjalnej stronie gry.