Ruszają publiczne beta testy EMUI 9.0 – Ty też możesz być testerem, jest tylko jeden warunek

W poprzednich latach Huawei prezentował nową wersję EMUI podczas premiery smartfonów z serii Mate, które jako pierwsze pracowały pod kontrolą najświeższego Androida (a jedno z drugim związane jest nierozerwalnie). W tym roku producent zmienił strategię. Co więcej, nie tylko już teraz opowiedział wszystko o EMUI 9.0, ale dał również możliwość przetestowania najnowszego interfejsu właścicielom kilku modeli ze swojego portfolio.

Huawei deklaruje, że jeszcze bardziej uprościł obsługę urządzenia i zminimalizował liczbę kroków, jakie trzeba wykonać, aby włączyć żądaną funkcję. To dość intrygujące, bowiem podczas prezentacji EMUI 8 zapewniał, że w większości przypadków wystarczą trzy dotknięcia palcem w ekran, aby to zrobić. Czyżby więc teraz zredukowano ich liczbę do dwóch? ;)

Reklama

Smartfony pracujące pod kontrolą EMUI 9.0 mają też działać szybciej niż te z EMUI 8 – średnio o 12,9%. Szybciej będą uruchamiały się również aplikacje – m.in. Instagram o 12%, a Spotify o 11%. Ogólnym zamysłem producenta było skonsolidowanie ustawień menu, zwiększenie wydajności i poprawa komfortu korzystania z urządzenia. Najnowsza wersja interfejsu obsługuje także technologię GPU Turbo 2.

Integralną częścią EMUI 9.0 będą również HiVision i menadżer haseł. Pierwsze z rozwiązań jest pod względem funkcjonalności podobne do Obiektywu Google, bowiem rozpoznaje przedmioty, na które skierowany jest obiektyw aparatu i znajduje informacje na jego temat w internecie. Nowościami są też pulpit nawigacyjny Digital Balance i funkcja Wind Down. Pierwszy podaje informacje o zużyciu energii i pozwala ustalić dzienny limit korzystania z poszczególnych aplikacji, a druga ma pomagać użytkownikom zrelaksować się przed snem (Huawei niestety nie podał, w jaki sposób ;)).

Zainteresowani przetestowaniem EMUI 9.0 mogą już to zrobić. W tym celu należy udać się na >tę stronę<, pobrać aplikację Beta, zalogować się do niej za pomocą Huawei ID (jest to wymagane) i dołączyć do beta testów najnowszej wersji interfejsu. Warunek jest tylko jeden: trzeba posiadać Huawei P20 Pro, Huawei P20, Huawei Mate 10 Pro, Huawei Mate 10, Honora 10, Honora Play lub Honora View 10.

Finalna wersja EMUI 9.0 najpewniej zostanie zaprezentowana wraz z Mate 20 i Mate 20 Pro na konferencji w Londynie, którą zaplanowano na 16 października 2018 roku.

Aktualizacja

Na beta testy EMUI 9.0 użytkownicy Huawei P20 i P20 Pro będą mogli zapisywać się w aplikacji Beta od niedzieli, 16 września 2018 roku.

*Na zdjęciu tytułowym Huawei Mate 10 Pro i Huawei P20 Pro (pod linkiem znajdziecie ich porównanie, przygotowane przez Kasię)

Źródło: informacja prasowa