Zanim przyjdzie jesień: pierwsza publiczna beta iOS 12 już dostępna do pobrania na iPhone’y i iPady

Apple zaprezentowało iOS 12 podczas konferencji WWDC 2018, która odbyła się na początku czerwca. Teraz firma wydała pierwszą publiczną wersję beta systemu dla wszystkich tych, którzy chcieliby uczestniczyć w testach poprzedzających jego jesienną powszechną dystrybucję.

Program testów Apple jest przede wszystkim szansą deweloperów na to, by sprawdzić, jak ich aplikacje będą działać na urządzeniach z nowszym systemem. Mają dzięki temu jeszcze kilka miesięcy na to, by poprawić ich funkcjonowanie przed udostępnieniem przez Apple pełnej edycji iOS wszystkim użytkownikom kompatybilnych sprzętów. Pierwsza publiczna beta jest właściwie taka sama, jak druga wersja testowa przeznaczona dla programistów, którą gigant z Cupertino udostępnił do pobrania w ubiegłym tygodniu.

iOS 12 jest przede wszystkim ratunkiem dla nieco starszych iPhone’ów, dla których iOS 11 okazał się trochę ciężki, spowalniając działanie smartfonów. Nowa wersja systemu ma być dla iPhone’a 5S czy iPhone’a 6 prawdziwym wytchnieniem, zapewniając o 70% szybsze działanie aparatu czy dwukrotnie szybsze uruchamianie się aplikacji przy dużym obciążeniu procesora.

Oprócz tego w nowej becie można skorzystać ze skrótów Siri, grupowego FaceTime, Memoji (to akurat dla iPhone’a X) czy zbadać, ile czasu patrzyliśmy się w ekran smartfona, dzięki funkcji Screen Time. Dodatkowej zabawy mogą dostarczyć nowe możliwości platformy rozszerzonej rzeczywistości ARKit 2.

Z praktycznych dodatków, odczuwalnych na co dzień, można wymienić grupowanie powiadomień, na które użytkownicy systemu iOS czekali od tak dawna.

Żeby uczestniczyć w beta testach iOS 12 wystarczy zapisać się do programu na stronie Apple, a przed instalacją utworzyć kopię zapasową danych w iCloud. Jak to zwykle bywa, systemy, w których cały czas dokonywane są poprawki, mogą stwarzać czasem problemy, więc przed dołączeniem do grona beta testerów mobilnego systemu Apple należy przemyśleć, czy jesteśmy na to gotowi.

https://www.tabletowo.pl/2018/06/04/prezentacja-ios-12-na-wwdc-2018-co-zmienia-nowy-mobilny-system-od-apple/

źródło: fonearena, Apple