PUBG

PUBG na PS4 już w grudniu? Coraz więcej na to wskazuje

Na serwerach PlayStation odnaleziono zdjęcia promocyjne Playerunknown’s Battlegrounds wraz z identyfikatorem dla PSN Store. Niestety, przynajmniej na razie, cyfrowego kodu ID nie da się wyszukać w sklepie PlayStation. Wspomnianymi grafikami są: ikona gry, wyświetlana w menu konsoli oraz ekran powitalny, który pojawia się podczas ładowania rozgrywki.

Dlaczego akurat grudzień? Najprawdopodobniej 12 grudnia wygaśnie wyłączność Xboxa One na PUBGa i gra zostanie przeniesiona na inną platformę. Ponadto znany analityk giełdowy – Daniel Ahmad – dodał, że według niego gra zostanie zaprezentowana podczas The Game Awards 2018. Jeśli spekulacje się potwierdzą, to być może perełka Bluehole błyśnie na nowo, stając się jakąkolwiek konkurencją dla Fortnite Battle Royale.

Reklama

Warto wspomnieć, że nie są to jedyne informacje na temat pojawienia się PUBGa na PS4. We wrześniu bieżącego roku koreańska organizacja ratingowa oceniła edycję PUBG, przeznaczoną na PS4, jako „zawartość dla dorosłych”. Wątek Playerunknown’s Battlegrounds zostanie też poruszony podczas konwentu XO 2018, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 listopada 2018 roku. Mimo wszystko nie ma co się spodziewać, że to wtedy zostanie ogłoszona data premiery.

Sporym problemem dla twórców jest fakt, że w porównaniu do komputerowego pierwowzoru, wersja gry na Xbox One nie radzi sobie zupełnie pod względami technicznymi i wydajnościowymi. Co gorsze, nie jest wcale pewne, czy z nową edycją gry nie będzie podobnie. Tak, czy inaczej, wszystko wskazuje na to, że data premiery PUBGa na PS4 jest coraz bliżej, ale na oficjalne informacje musimy jeszcze zaczekać.

Źródła: resetera.comarstechnica.com