Tego jeszcze nie grali - zadebiutował PUBG Mobile Lite 17
PlayerUnknown’s Battlegrounds

Tego jeszcze nie grali – zadebiutował PUBG Mobile Lite

Już dłuższy czas temu twórcy gier zwrócili uwagę na fakt, że flagowe smartfony dysponują mocą obliczeniową zupełnie wystarczającą do uruchomienia pozycji bardziej wymagających niż Flappy Bird, co zresztą wykorzystują deweloperzy aplikacji do portali społecznościowych poprzez kompletne zaniedbanie optymalizacji swoich produktów. Ale nie każdy ma urządzenie nowe i drogie, więc Tencent Games przyszykowało PUBG Mobile Lite, czyli grę, która od PUBG Mobile pod względem technicznym nie różni się niczym, a wymaga znacznie mniejszej mocy obliczeniowej.

Na samym początku warto zaznaczyć, że deweloperzy na ten moment wypuścili grę wyłącznie dla użytkowników z Filipin, a więc – póki co – zagranie w tę pozycję nie będzie proste. Nie wystarczy tylko załadować pliku APK dostępnego w Internecie, tak jak miało to miejsce chociażby w przypadku Spotify Lite. Osoby chętne na przetestowanie PUBG Lite będą miały nie tylko użyć APK, ale również pobrać i umieścić w odpowiednim katalogu dane obb. Nie śpieszcie się nadto, bo to jeszcze nie wszystko – serwery również rozpoznają lokalizację, więc żeby cieszyć się tym tytułem konieczne będzie dodatkowo użycie VPN i podszywanie się pod mieszkańca Filipin.

Tego jeszcze nie grali - zadebiutował PUBG Mobile Lite 18

Jestem niemalże przekonany, że ogłoszenie tej informacji dzisiaj jest powiązane z wczorajszą premierą Fortnite – nie od dziś wiadomo, że twórcy obu gier ze sobą walczą, a deweloperzy z Tencent Games raczej nie są zbyt zadowoleni z tego, że PlayerUnknown’s Battlegrounds zostało chwilowo przyćmione przez konkurencję.

Ale w tym ruchu najciekawsze jest to, że PUBG Mobile Lite na dobrą sprawę… nie różni się od oryginalnego tytułu. Teoertycznie aby zagrać w wersję pełnoprawną, wystarczy 36 MB wolnej pamięci i Android w wersji 4.3 lub wyższej, lecz praktyka pokazuje, że to za mało. Żeby posiadacze słabszych telefonów również mogli cieszyć się rozgrywką, twórcy… ograniczyli liczbę graczy na serwerze do 40 (zamiast 100), a dzięki temu zmniejszyli trochę mapę. I to było na tyle – nie zmienia się nic więcej, nie zmodyfikowano ustawień graficznych, nie poprawiono optymalizacji. Ot, mniej osób na mniejszej przestrzeni.

Tego jeszcze nie grali - zadebiutował PUBG Mobile Lite 19

Zgodnie z tym, o czym wspomniałem na początku, zagranie w PUBG Mobile Lite w Polsce nie jest wcale takie proste, choć jest możliwe. Mimo to, warto zwrócić uwagę na ten ruch – nie tylko dlatego, że być może kiedyś będziemy mogli zagrać w ten tytuł oficjalnie, ale również ze względu na spryt twórców. Bo tego nie można im odmówić.

Jeśli chcecie zagrać w PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile na Waszym smartfonie, to możecie pobrać grę klikając w poniższy baner. Oby chodziła płynnie! ;)

Tego jeszcze nie grali - zadebiutował PUBG Mobile Lite 20

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/06/07/emulator-androida-msi-app-player/

źródło: Android Authority, Reddit