Przyszłorocznym flagowcem HTC nie będzie One M10 | Tabletowo.pl

Przyszłorocznym flagowcem HTC nie będzie One M10

Dołącz do dyskusji 0

Sytuacja finansowa Tajwańczyków wciąż nie należy do najlepszych, ale wiele wskazuje na to, że mimo przeciwności powoli wychodzą na prostą. Dlatego też HTC nie poddaje się i jeszcze silniej zamierza powalczyć o klienta. Na pewno trwają już prace nad przyszłorocznym flagowcem, lecz podobno nie będzie to One M10.

HTC One M9 nie odniósł oczekiwanego sukcesu, sprzedając się znacznie gorzej niż zakładano. I wcale nie ma się czemu dziwić, ponieważ tak naprawdę można go uznać za odświeżonego One M8, a nie za zupełnie nowy, rewolucyjny produkt. Do porażki tegorocznego flagowca przyczyniło się również na pewno wypuszczenie w krótkim czasie kilku jego „wariantów” (m.in. One M9 Plus czy One M9 Supreme Camera Edition), tak naprawdę niewiele różniących się od siebie. W tym miejscu zupełnie pomijam już ich ceny, często zbyt wysokie, jeśli porównać je z konkurencją.

Jednak, jak wspomniałem na początku, HTC się nie poddaje i pracuje nad przyszłorocznym flagowcem. Lecz wbrew oczekiwaniom (według @Riccioli1) nie będzie to One M10:

W tym miejscu pojawia się pewna konsternacja czy HTC porzuci flagową serię One M na rzecz innej, która ją w tej kwestii zastąpi. Nie da się ukryć, że numeracja w high-endowej linii doszła do (moim zdaniem) takiego miejsca, że kolejne cyfry wyglądałyby… po prostu głupio. Sami Tajwańczycy zaraz po premierze One A9 jednak stwierdzili, że najważniejszymi w portfolio będą nadal smartfony z serii One M oraz Butterfly, co może oznaczać, że planują wypuścić na rynek One M10, One M11, One M12, itd. To z kolei potwierdza tweet opublikowany (dzień wcześniej niż te od @Riccioli1) przez @LlabTooFeR:

Na rozwiązanie tej zagadki musimy zaczekać do momentu, aż HTC zaprezentuje oficjalnie swojego przyszłorocznego flagowca. Wtedy też dowiemy się ostatecznie, jaką drogę obrali w kwestii nazewnictwa. Jednego, czego możemy być pewni, to tego, że zdecydują się na zastosowanie procesora Qualcomm Snapdragon 820.

Źródło: @Riccioli1, @LlabTooFeR

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona