Przyszłoroczny iPhone może być dostępny również w wersji Dual SIM | Tabletowo.pl

Przyszłoroczny iPhone może być dostępny również w wersji Dual SIM

Niestety, wyłącznie w Chinach

Dołącz do dyskusji 0

Apple, jako jeden z niewielu producentów, nie oferuje swoich smartfonów w wersji Dual SIM. To ma się jednak podobno zmienić w przyszłym roku. Choć nie wszyscy z tego skorzystają. A właściwie to tylko wybrani.

Jeden z użytkowników chińskiego serwisu społecznościowego Weibo podzielił się informacją, że nowe iPhone’y będą dostępne również w wersji Dual SIM. Niestety, Apple podobno planuje wprowadzić je tylko do Chin – na pozostałych rynkach nic się w tej kwestii nie zmieni.

Z jednej strony, jest to zrozumiałe, ponieważ w Chinach Dual SIM jest standardem, od którego „wymiguje” się (prawdopodobnie) tylko Apple. Nawet Samsung sprzedaje w Państwie Środka swoje flagowce ze slotem na dwie karty SIM (aczkolwiek hybrydowym). Z drugiej natomiast, klienci w Indiach również nie pogardziliby takim udogodnieniem (w tym kraju jest ono równie popularne i bardzo często wykorzystywane).

Oczywiście to, że Apple ma zamiar się „przełamać” i wprowadzić w przyszłym roku do Chin iPhone’a w wersji Dual SIM nie zostało (jeszcze?) potwierdzone przez żadne inne źródło. Serwis GizmoChina przypomina jednak, że na początku tego roku (w lutym i marcu) koncern z Cupertino ubiegał się o patenty, związane właśnie z obsługą dwóch kart SIM.

Pierwszy z nich (2016101166075) dotyczy sposobu wybierania/przełączania się pomiędzy kartami, natomiast drugi (2016100813788) kwestią, związaną z poborem energii przez to rozwiązanie. Jednak – jak zawsze – posiadanie patentu nie oznacza, że dana rzecz zostanie na pewno wprowadzona w życie. Czy tak się stanie z Dual SIM-em w przyszłorocznych iPhone’ach? Jeśli tak, to niedługo inne źródła powinny nam to potwierdzić.

Źródło: GizmoChinaRedmond Pie (grafika wyróżniająca)

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona