Przycisk Home w iPhone 7 z większą liczbą funkcji? | Tabletowo.pl

Przycisk Home w iPhone 7 z większą liczbą funkcji?

Dołącz do dyskusji 0

Całkiem możliwe, że fizyczny przycisk Home w tegorocznym flagowcu firmy Apple będzie wyposażony w kilka nowych funkcji. Zamiast dotychczasowego fizycznego przycisku otrzymamy coś na kształt touchpada.

Według japońskich źródeł, w tegorocznym iPhone 7, zamiast dotychczasowego przycisku Home z funkcją Touch ID, czyli czytnikiem linii papilarnych, pojawi się nieco inne rozwiązanie. Fizyczny przycisk, z którego słynie iPhone, będzie zastąpiony rozwiązaniem przypominającym touchpada znanego chociażby z MacBooków.

Na skutek tego iPhone 7 będzie oferował znacznie większą gamę gestów i funkcji za pomocą przycisku Home. Przede wszystkim, dzięki umieszczeniu elektromagnesów, przycisk Home będzie wibrował pod naciskiem palca. Można więc podejrzewać, że Apple wprowadzi funkcję 3D Touch, czyli odczytywania siły nacisku, również do przycisku Home. Dotychczas była ona dostępna z poziomu ekranu iPhone’a 6s i 6s Plus.

Potwierdzają się też informacje, według których iPhone 7 (czy też iPhone 6SE, jak chcą niektórzy) będzie dostępny w wariancie czarnym – Space Black. Oczywiście, usunięcie wejścia na słuchawki i podwójna kamera w iPhone 7 Plus to już niemal pewniki. Premiera tegorocznego flagowca firmy Apple przewidywana jest w tygodniu po 12 września, czyli już całkiem niedługo.

Źródło: Macotakara via PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona