Przez Android Market przewinęło się 500 tysięcy aplikacji - Tabletowo.pl

Przez Android Market przewinęło się 500 tysięcy aplikacji

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Przez Android Market przewinęło się 500 tysięcy aplikacji Aplikacje Nowości

Siłą każdego systemu operacyjnego, poza intuicyjnością obsługi, jest dostęp do sklepu z aplikacjami. Na najpopularniejszy obecnie tabletowy system – iOS – w App Store znajdziemy około 460 tysięcy programów (mogło być ponad 600 tysięcy, gdyby nie fakt, że ok. 150 tysięcy <ok. 24%> z różnych powodów usunięto). Ile aplikacji oferuje Android Market?

Z opublikowanego przez firmę Research2Guidance raportu Android Market Insights wynika, że przez Android Market przewinęło się w sumie ponad 500 tysięcy aplikacji. Nie oznacza to jednak, że wszystkie są dostępne dla użytkowników – sporą ich część (aż 37%) usunięto, podobnie jak z App Store, z różnych powodów. Warto dodać, że aż 78% z nich, były aplikacjami darmowymi.

Do dyspozycji użytkowników urządzeń z Androidem w Android Market znajduje się ok. 320 tysięcy aktywnych aplikacji. Co ciekawe, we wrześniu trafiło do niego 42 tysiące nowych programów.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku aplikacji na którykolwiek system operacyjny nie liczy się ilość, ale JAKOŚĆ – a z tą bywa różnie.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona