Przewidywania dotyczące rynku tabletów w 2012 roku są optymistyczne - Tabletowo.pl

Przewidywania dotyczące rynku tabletów w 2012 roku są optymistyczne

Tabletowo.pl Przewidywania dotyczące rynku tabletów w 2012 roku są optymistyczne Nowości

Serwis DigiTimes opublikował bardzo ciekawy artykuł dotyczący rynku tabletów internetowych w przyszłym (tj. 2012) roku. Nie wiem jak Was, ale mnie zawsze ciekawią tego typu wypociny znawców („znawców” też ;)) rynku, którzy dwoją się i troją, by przybliżyć nam to, co może się dziać na rynku za kilkanaście miesięcy. Co ciekawego można wywnioskować ze wspomnianego tekstu?

Na pierwszy plan wysuwa się informacja, jakoby sprzedaż tabletów produkowanych przez wszystkie firmy poza Apple miała wzrosnąć aż o 134% w stosunku rocznym.

Kolejna ciekawa wiadomość odnosi się do udziału w rynku, który ma przypaść Apple ze swoimi iPadami w 2012 roku. Według przewidywań, ma to być 55%. A skoro już jesteśmy przy iPadzie, według analityków, Apple ma sprzedać w 2011 roku 35-36 milionów iPadów, a w 2012 roku – 54-55 milionów. Warto przypomnieć, że tylko w trzecim kwartale w ręce klientów powędrowało 9,25 mln sztuk (ź).

W 2011 roku sprzedaż tabletów z Androidem ma wynieść 19-20 milionów sztuk, natomiast w przyszłym ma wzrosnąć do 44-45 milionów, dzięki wprowadzeniu przez Google Androida Ice Cream Sandwich oraz pojawienie się zaawansowanego układu Nvidia Tegra 3.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona