Przy takiej cenie składanego smartfona Samsunga, iPhone’y wcale nie będą się wydawały takie drogie

Trudno było spodziewać się, że najnowsze dziecko Samsunga, czyli składany smartfon będzie tani. Bez wątpienia szykujemy się na swego rodzaju rewolucję w świecie inteligentnych telefonów, a ta niestety, dla nas użytkowników, musi swoje kosztować. Pojawiły się już pierwsze plotki dotyczące ceny tego urządzenia i, zgodnie z przewidywaniami, do niskich raczej należeć nie będzie.

Ceny smartfonów już od dłuższego czasu galopują i z roku na rok, przede wszystkim dzięki flagowym modelom, osiągają coraz wyższe pułapy. W tym roku poprzeczkę najwyżej zawiesiło Apple modelem XS Max w odmianie oferującej 512 GB pamięci wewnętrznej. W Polsce musimy zapłacić za niego, w oficjalnej dystrybucji, kwotę 7219 złotych.

Reklama

Mimo wszystko sprzęt Apple to jednak „zwyczajny” smartfon, oczywiście z najwyższej półki, ale nie niosący za sobą przesadnej rewolucji. Co za tym idzie, jeżeli Koreańczycy zamierzają podbić serca użytkowników czymś, czego w gruncie rzeczy świat jeszcze nie widział, cena ma prawo być jeszcze wyższa, prawda?

Składany smartfon (fot. Samsung)

I taka prawdopodobnie będzie. Plotki mówią, że za składany smartfon Samsunga trzeba będzie zapłacić aż 1770 dolarów. W przeliczeniu na złotówki daje nam to około 6750 złotych, jeżeli jednak urządzenie trafi do Polski, cena na pewno będzie wyższa. iPhone, za którego płacimy ponad 7 tysięcy jest bowiem wyceniony na kwotę 1449 dolarów, a więc o ponad 300 „zielonych” niższą. Czy to odstraszy potencjalnych zainteresowanych? Szczerze wątpię.

Jak pisałem wczoraj, Samsung, przynajmniej na początku, planuje wprowadzić na rynek „testową” liczbę miliona egzemplarzy. Ma to pozwolić Koreańczykom na określenie popytu tego rodzaju urządzeń. Nie wiadomo jeszcze oczywiście, czy urządzenie trafi do dystrybucji na całym świecie. Mimo wszystko wydaje mi się, że nawet w takiej cenie, milion składanych smartfonów bez większego problemu znajdzie swoich nabywców.

Na koniec wspomnę jeszcze, że koreańskie źródła coraz śmielej podchodzą do określania bardziej konkretnej daty premiery modelu niż samo „za kilka miesięcy”. Według Yonhap News Agency, składany smartfon Samsunga ma zadebiutować w marcu 2019.

Źródło: Android Central, Sammobile