Prześwietlenie Aplikacji: gra GravityLine | Tabletowo.pl

Prześwietlenie Aplikacji: gra GravityLine

Dołącz do dyskusji 0

Jestem osobą, która zawsze chętnie wspiera rodzime produkcje. Dodatkowo lubię gry, które wymagają sporego skupienia i refleksu. Dlatego też nie mogłem przejść obojętnie obok gry GravityLine, o której niedawno pisał Marcin. Wziąłem tablet, aparat i postanowiłem Prześwietlić tę aplikację. Co z tego wyszło? Zapraszam do przeczytania oraz obejrzenia.

Stworzeniem tytułu, o którym będę pisał, może pochwalić się Gravityapp z Krakowa. Wykreowana przez ten zespół gra cechuje się z założenia prostotą sposobu interakcji, jednak wystarczy posiedzieć kilka minut sam na sam z GravityLine , by wiedzieć lepiej. Taką grę można albo naprawdę polubić, albo znienawidzić.

Pomóc by zniszczyć

pa_gravityline02

Kiedy pierwszy raz uruchomiłem grę, sądziłem, że gracz ma za zadanie pomóc biednej bakterii w przejściu do kolejnych etapów. Tak też zresztą mówiłem w filmiku. Okazuje się jednak, iż twórcy gry wymagają od nas pomocy w wydobyciu komórki tylko w celu późniejszego jej zniszczenia. Jednak czy robi to jakąś różnicę? Raczej nie, wszak fabuła tutaj nie ma akurat większego znaczenia.

They see me rollin’…

Rozgrywka jest prosta – całość sprowadza się do podróżowania w prawą stronę ekranu. Główny antybohater – Wielka Zła Bakteria – przemieszcza się automatycznie, pozostawiając nam tylko możliwość wyboru po której stronie drogi chcemy iść. W jaki sposób to kontrolujemy? Dwoma przyciskami. Proste? Jak najbardziej. Łatwe? Oj nie. Czasu na reakcję zazwyczaj jest bardzo niewiele. Tak naprawdę istnieje zawsze kilka możliwych opcji w danym momencie, co jeszcze bardziej utrudnia rozgrywkę. „Przeskoczyć tu? A może odbić się tam? Który przycisk?” – często po takim szybkim myśleniu następuje koniec gry, gdyż zwyczajnie nie zdążyliśmy właściwie zareagować na czas.

Nie dajesz mi dużego wyboru

Cont

Do dyspozycji oddane zostały nam 4 poziomy, z którymi zmierzyć możemy się na dwa sposoby – w trybie practice oraz normal. Jeden posiada tzw. checkpointy, natomiast w drugim w przypadku porażki zaczynamy etap od początku. Poziomy różnią się między sobą konstrukcyjnie  – jedne są bardziej zawiłe, inne liczniej wyposażone w przeszkody. To co pozostaje stałe, to sposób rozgrywki oraz cel, czyli unikanie przeszkód i dotarcie do końcowej fiolki. Po drodze musimy uważać głównie na zwężające się linie oraz by nie uderzyć w górną bądź dolną krawędź ekranu, gdyż kończy się to natychmiastową porażką. Trochę łatwiej jest w przypadku przeszkód – dotknięcie jej kończy się odjęciem jednego z maksymalnie trzech punktów życiowych, które co jakiś czas można uzupełnić napotykanymi probówkami. Dodatkowo po kolizji jesteśmy przez chwilę jesteśmy odporni na kolejne uderzenia.

Szkoda również, że twórcy nie postarali się o dodatkowe menu z ustawieniami gry. Głównie odczuwalny jest tutaj brak kontroli dźwięku. Zapomnijmy zatem o graniu i jednoczesnym słuchaniu naszej muzyki z jednego urządzenia. Również nie będziemy w stanie pozbyć się samych efektów dźwiękowych a zostawić lecące w tle utwory od twórców. Trzymajmy zatem kciuki, by taka możliwość pojawiła się wraz z kolejną aktualizacją.

Opłaty? Nie trzeba, ale…

pa_gravityline01

Niestety jak to się mówi – nic w życiu nie jest za darmo. Aktualnie promocja się skończyła i w App Store przyjdzie nam teraz zapłacić za GravityLine 0,99 dolara. Użytkownicy urządzeń z Androidem mają lepiej, gdyż w Google Play gra pozostała darmowa. Jest jedno „ale” – co jakiś czas w aplikacji wyskakują nam reklamy. Może to być odnośnik do jakiejś strony internetowej lub też do gry. Potrafi to trochę irytować, jednak można takie okienka natychmiastowo zamknąć, zatem nie jest tak bardzo źle. A w końcu deweloperzy też powinni zarabiać, prawda? ;-)

Ogólnie
Nazwa:GravityLine
Deweloper:Gravityapp
Typ:zręcznościowa
Szczegóły
AndroidiOS
Do pobrania
Cena:darmowe0,99 $
Wersja:1.11.2
Ostatnia aktualizacja:14.09.2014 r.25.10.2014 r.
Ilość pobrań:500 – 1000x
Wymagania:Android 2.2iOS 5.1
Rozmiar:18,78 MB19,6 MB

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona