przenośny dysk SSD TRANSCEND ESD250C (fot. TRANSCEND)

TRANSCEND ESD250C to wyjątkowo designerski przenośny dysk SSD do PeCeta z Windowsem i MacOS

Głównym zadaniem przenośnych dysków jest po prostu służyć. Wygląd w ich przypadku jest kwestią raczej drugorzędną, chociaż producenci mimo wszystko starają się jej nie zaniedbywać. TRANSCEND ESD250C jest jednak prawdopodobnie najbardziej designerskim urządzeniem tego typu na rynku.

Oczywiście każdemu podoba się coś innego, ale nie mam wątpliwości, że sporo osób zgodzi się ze mną, iż najnowszy dysk przenośny marki SSD prezentuje się zjawiskowo. Na pierwszy rzut oka wygląda bardziej jak powerbank, jednak oczywiście nim nie jest. Obudowa TRANSCEND ESD250C jest aluminiowa i ma wymiary 120,16×33,6×7,5 mm. Sprzęt jest też bardzo lekki – waży jedynie 47 gramów.

Reklama
przenośny dysk SSD TRANSCEND ESD250C (fot. TRANSCEND)

Dysk TRANSCEND ESD250C odczytuje dane z prędkością do 520 MB/s, a zapisuje maksymalnie z prędkością 460 MB/s. Model ten wyposażono w kości pamięci 3D NAND flash. Przesyłanie plików umożliwia port USB-C (USB 3.1 Gen 2). W zestawie sprzedażowym producent dodaje dwa kable: jeden zakończony z obu stron wtyczką USB-C (USB 3.1 Gen 1) i drugi ze złączami USB-C i USB-A.

Przenośny dysk SSD TRANSCEND ESD250C dostępny będzie w sprzedaży w tylko jednej wersji kolorystycznej (Space Gray) i dwóch wariantach pojemnościowych: 240 GB i 480 GB. Producent zapewnia także dedykowaną, darmową aplikację TRANSCEND Elite, za pomocą której użytkownik może w łatwy sposób zarządzać zgromadzonymi danymi i tworzyć ich kopie zapasowe.

Niektórych zapewne też zainteresuje, że dysk TRANSCEND ESD250C może pracować w temperaturach od 0°C do +60°C. Producent udziela na niego trzyletniej gwarancji. Model ten jest kompatybilny zarówno z systemem Windows, jak i MacOS. Urządzenie fabrycznie jest sformatowane w systemie NTFS.

Ceny dysku TRANSCEND ESD250C

  • 240 GB – 280 złotych
  • 480 GB – 429 złotych

TRANSCEND deklaruje, że przenośny dysk SSD TRANSCEND ESD250C pojawi się w sprzedaży w Polsce „wkrótce”.

Źródło: informacja prasowa, TRANSCEND