Przelew na 135 milionów dolarów – LeEco staje się największym udziałowcem Coolpada | Tabletowo.pl

Przelew na 135 milionów dolarów – LeEco staje się największym udziałowcem Coolpada

Dołącz do dyskusji 0

Leshi Internet Information & Technology, lepiej znane jako LeEco, nabyło dodatkowe 11% udziałów Coolpada, jednej z największych chińskich firm produkujących smartfony. Ten zakup sprawił, że LeEco zostało największym akcjonariuszem Coolpada, posiadając 28,9% udziałów firmy.

LeEco odkupiło udziały od poprzedniego największego udziałowca – koncernu Data Dreamland, za równowartość 135 milionów dolarów. Jai Yueting, założyciel LeEco, potwierdził zakup podczas przemówienia w Międzynarodowym Forum Gospodarczym, w Petersburgu. Nie jest to pierwsza tego typu transakcja związana z CoolpademLeEco pod koniec czerwca ubiegłego roku kupiło 18% udziałów tej firmy, za 353 miliony dolarów.

LeEco jest stosunkowo młodym producentem na rynku smartfonów. Firma odniosła jednak ogromny sukces, sprzedając ponad 10 milionów smartfonów w ciągu tego roku (do kwietnia). Drugi kwartał rozpoczął się całkiem nieźle, z 2 milionami sprzedanych urządzeń do tej chwili.

Coolpad z kolei, jest jednym z największych producentów smartfonów w Chinach, o odczuwalnej obecności swoich produktów za granicą. Firma ma siedem ośrodków badawczo-rozwojowych na świecie, w których pracuje 3000 osób. Dodatkowo jest w posiadaniu ponad 7000 patentów, z czego 500 musi być respektowanych za granicą. Szeroka sieć sprzedaży Coolpada obejmuje Amerykę Północną, Europę, Azję i Afrykę.

Integracja nie tylko pozwoli LeEco korzystać z konstrukcyjnych rozwiązań Coolpada, ale też z jego kanałów sprzedaży i obsługi posprzedażowej. Pomoże to Chińczykom powiększyć rynki zbytu w Ameryce Północnej i Europie, co wprowadzi firmę w główną fazę wzrostu.

Według prezesa Jai Yuetinga, po zacieśnieniu współpracy z Coolpadem, ostrożne szacunki spodziewanej sprzedaży smartfonów to jakieś 50-60 milionów smartfonów w tym roku i przekroczenie 100 milionów w roku 2017. Jeśli prognozy się sprawdzą, uczyni to LeEco jedną z największych firm tego segmentu w skali globalnej.

źródło: androidheadlines.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona