Przejście z iOS na Androida staje się łatwiejsze

Od czasu do czasu zdarza się, że jakiś użytkownik urządzenia z iOS stwierdza, że następne jego urządzenie będzie miało zielonego robota na pokładzie (tak, to możliwe). Jeżeli kupi on urządzenie z fabrycznie wgranym Androidem 7.0 Nougat, przejście to będzie o wiele prostsze.

A wszystko to dzięki nowej opcji przy ustawieniach synchronizacji, w której teraz możemy wybrać naszego iPhone’a lub iPada. Wybierając tą opcję zostaniemy przekierowani na stronę android.com/switch/, gdzie będziemy mogli zsynchronizować zdjęcia/filmy, pocztę, kontakty i aplikacje, które znajdują się w Google Play.

sw-1

Niestety, samo wybranie opcji na stronie internetowej nie sprawia, że wszystko zacznie robić się samo, a my będziemy mogli zająć się swoimi sprawami. Dla przykładu zsynchronizowanie kontaktów będzie wymagać od nas wkładu własnego przez wykonanie 5 kroków włączając w to użycie iClouda, w którym eksportujemy kontakty do pliku vCard. Następnie plik ten dodajemy do Gmaila i importujemy z niego kontakty. Z kolei przy synchronizacji zdjęć również dane nam będzie przebrnąć przez pięcioetapową instrukcję, gdzie pierwszym naszym zadaniem będzie zainstalowanie Zdjęć Google.

Wydawać się to może skomplikowane, jednak na pewno będzie przyjemniejsze niż kopiowanie wszystkiego samemu ręcznie.

Źródło: Phone Arena