Przeglądarka Silk dla Amazon Kindle Fire z nowym interfejsem i funkcjami 19

Przeglądarka Silk dla Amazon Kindle Fire z nowym interfejsem i funkcjami

Przeglądarka Silk dla Amazon Kindle Fire z nowym interfejsem i funkcjami 20

Choć tablet Amazon Kindle Fire jeszcze nie jest oficjalnie dostępny w naszym kraju, informacja o udostępnieniu aktualizacji dla przeglądarki internetowej Silk, w którą go wyposażono, powinna Was zainteresować. Udostępniona wczoraj aplikacja może pochwalić się zupełnie nowym interfejsem użytkownika oraz szeregiem długo oczekiwanych funkcji.

Nim przejdę do wprowadzonych zmian, pozwolę sobie przypomnieć, czym jest przeglądarka Silk. Wbrew pozorom, nie jest to zwykła przeglądarka internetowa wbudowana w oprogramowanie urządzenia. Od aplikacji typu Safari lub Chrome różni się działaniem opartym na chmurze. Przetwarzanie wczytywanych stron przy pomocy serwerów Amazonu znacząco przyspiesza i poprawia jakość procesu. Podobne rozwiązane zastosowano w przeglądarce Xpress Browser dla telefonów marki Nokia.

Przeglądarka Silk dla Amazon Kindle Fire z nowym interfejsem i funkcjami 21

Jak wspomniałem wyżej, w nowej wersji aplikacji Silk znalazł się odświeżony interfejs użytkownika. Amazon zdecydował się na zastosowanie wysuwanego panelu mieszczącego przyciski nawigacyjne i najważniejsze skróty. Wśród nowych funkcji znalazł się znacząco samouczek, poprawiony tryb Czytnika (wydobywa ze stron WWW tekst i przedstawia go w formie ułatwiającej czytanie) oraz możliwość wyświetlania stron na pełnym ekranie. Ponadto, przeprojektowania doczekał się widok otwartych kart oraz strona startowa, która wzbogacona o listę najczęściej odwiedzanych adresów i belkę wyszukiwania.

Więcej szczegółów znajdziecie na poświęconym przeglądarce Silk oficjalnym blogu.

via Android Central