Przeglądarka Mozilla Firefox 9 – jeszcze ładniejsza, jeszcze szybsza

Choć domyślnej przeglądarce systemu Android Honeycomb niewiele można zarzucić, po kilku miesiącach korzystania może po prostu zacząć nudzić. W takim wypadku z pomocą przychodzi sklep Android Market, gdzie znajdziemy wiele bardzo dobrych zamienników. Do najciekawszych należy popularna na komputerach PC i Mac przeglądarka Mozilla Firefox, której najnowsza, opatrzona numerem 9, wersja jest już dostępna dla wszystkich użytkowników.

Mozilla Firefox 9 to już, jak sama nazwa wskazuje, dziewiąta odsłona tej przeglądarki. Nie ma znaczenia fakt, że zaledwie kilka miesięcy temu korzystaliśmy z wersji o numerze 6 – wsparcie finansowe ze strony Google wydaje się dodawać programistom Mozilli skrzydeł, dzięki którym zapominają o rodzinach i obowiązkach domowych i pijąc hektolitry kawy tworzą kolejne iteracje swojej aplikacji. Tak czy inaczej – użytkownicy tabletów z systemem Android bez wątpienia docenią zalety najnowszej odsłony Mozilli Firefox – wyposażono ją w interfejs stworzony z myślą o tych urządzeniach oraz ją przyspieszono, dzięki czemu uruchamia się teraz znacznie szybciej.

Zmiany dokonane w interfejsie aplikacji obejmują widok dostosowany do dużych ekranów tabletów internetowych. Po lewej stronie umieszczono belkę z miniaturami otwartych kart (można ją ukryć obracając urządzenie lub przesuwając palcem w lewo) oraz dodano Action Bar, skąd użytkownicy mogą uzyskać dostęp do najczęściej używanych ustawień.

Na liście zmian w Mozilli Forefox 9, oprócz nowego interfejsu dla tabletów i zwiększonej wydajności, znalazło się wsparcie dla aparatu fotograficznego dla stron internetowych oraz walidację formularzy HTML 5.

Przeglądarkę Mozilla Firefox 9 można pobrać tutaj.

via Redmond Pie