Google udostępnia Chrome 70 i pozbywa się funkcji, przez którą nieźle mu się oberwało od użytkowników | Tabletowo.pl

Google udostępnia Chrome 70 i pozbywa się funkcji, przez którą nieźle mu się oberwało od użytkowników

Dołącz do dyskusji 0

Tempo wydawania kolejnych wersji przeglądarki Chrome nieustannie mnie zadziwia – w ciągu dziesięciu lat Google dobiło już do siedemdziesiątki. W tym przypadku pośpiech jest jednak uzasadniony, ponieważ wraz z aktualizacją do Chrome 70 koncern z Moutain View pozbył się funkcji, przez którą nieźle mu się oberwało od użytkowników.

Google poinformowało dziś o premierze najnowszego, stabilnego wydania dla systemów Windows, Mac i Linux – Chrome 70.0.3538.67. Jego udostępnianie może jednak potrwać od kilku dni do nawet kilku tygodni, więc użytkownicy muszą uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości.

Google chwali się, że najnowsza aktualizacja zawiera aż 23 poprawki bezpieczeństwa, ale z punktu widzenia większości użytkowników i tak najistotniejszy najpewniej będzie fakt, że w Chrome 70.0.3538.67 koncern z Mountain View pozbył się znienawidzonej w trybie natychmiastowej nowości, która pojawiła się w Chrome 69. Mowa oczywiście o automatycznym logowaniu do przeglądarki (oraz też wylogowywaniu).

Zmiana w Chrome 69 względem poprzednich wersji polegała na tym, że kiedy użytkownik zalogował się do – na przykład – YouTube’a, automatycznie logował się również do przeglądarki, czy mu się to podobało, czy nie. Tak samo działało to też w drugą stronę oraz przy wylogowywaniu – wystarczyło wylogować się z jednej usługi, aby automatycznie nastąpiło wylogowanie z wszystkich pozostałych.

Wielu użytkownikom się to nie spodobało i na Google wylała się potężna fala krytyki. Koncern z Mountain View postanowił się więc z tego wycofać w Chrome 70.0.3538.67, aczkolwiek nie zrobił tego tak, jak można by było się spodziewać. Użytkownicy sami muszą bowiem wyłączyć w Ustawieniach automatycznie logowanie do wszystkich usług za jednym zamachem, ponieważ domyślnie opcja ta jest włączona.

Dość istotną zmianą jest również kasowanie wszystkich ciasteczek, kiedy użytkownik zdecyduje się je wyczyścić. Chrome 69 bowiem pozostawia te, umożliwiające pozostanie zalogowanym na stronach internetowych.

Co ciekawe, Chrome 70.0.3538.67 dostępny jest już na iOS, ale Google nie powiedziało nic na temat jego debiutu na Androidzie.

Źródło: Google przez VentureBeat

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona