Przeglądarka Chrome zoptymalizowana dla urządzeń z procesorami x86 i Androidem - Tabletowo.pl

Przeglądarka Chrome zoptymalizowana dla urządzeń z procesorami x86 i Androidem

Tabletowo.pl Przeglądarka Chrome zoptymalizowana dla urządzeń z procesorami x86 i Androidem Nowości

Google Chrome, jedna z najpopularniejszych i najlepszych przeglądarek internetowych dla urządzeń mobilnych z Androidem, została zaktualizowana o wsparcie dla procesorów o architekturze Intel x86. To ważna wiadomość, ponieważ baza programowa nowo powstałego rynku tabletów i smartfonów z procesorami Intela cierpi na deficyt aplikacji, także tych najbardziej podstawowych. Faktem jest, że nie ma ich dużo – Android został zoptymalizowany dla układów x86 w grudniu ubiegłego roku i nie przestaje się rozwijać. Google, twórca Androida, chce traktować wszystkie swoje „dzieci” jednakowo i nie zamierza pozostawić platformy x86 na pastwę łaski i nie łaski producentów. Miejmy nadzieję, że wkrótce w jego ślady pójdą programiści i zaczną publikować aplikacje na urządzeniami, w których wnętrzach biją elektroniczne serca Intela.

Jak wspomniałem, urządzeń z układami x86 i systemem Android nie jest dużo. Do najważniejszych i najnowszych należy niedawno zaprezentowany smartfon Motorola RAZR i. Jego mózgiem jest procesor Intel Atom Z2480 taktowany zegarem 2GHz i wyposażony we wsparcie dla technologii Hyperthreading. Dziennikarze mający do czynienia z telefonem jak jeden mąż uznali je za szybkie i płynne. Jeżeli chodzi o tablety, od czasu do czasu na targach deweloperskich twórcy podzespołów wystawiają mniej lub bardziej eksperymentalne „dachówki” z procesorami różnych producentów i architekturach. Żadna z nich nie trafiła do sklepów, ale nawet gdyby to się stało, miałaby niezwykle trudny start. Z racji odmiennej architektury, większość aplikacji dostępnych w sklepie Google Play nie byłaby kompatybilna. W dzisiejszych czasach baza programowa odgrywa bardzo ważną rolę podczas wyboru tabletu lub telefonu, więc nie dziwię się producentom obawiającym się Androida na x86. Platforma jeszcze nie jest gotowa.

via Android Central

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona