Przeglądarka Chrome powiadomi nas teraz, jeśli nasze hasło zostało skradzione

Do Google Chrome zawędruje jedna z tych funkcji, których działania nie chcielibyśmy poznać z własnego doświadczenia. Przeglądarka pomoże nam zachować bezpieczeństwo w internecie, pilnując wykorzystania naszych haseł.

Reklama

Jak wyjaśniono we wpisie na blogu Google, firma dodaje do Chrome’a nową funkcję bezpieczeństwa. Gdy będziemy logować się na jakąś stronę internetową z użyciem hasła, które zostało wykradzione w wyniku jednego z – dość częstych ostatnio – masowych wycieków danych, program poinformuje nas o tym.

Reklama

„Chrome ma wbudowane funkcje bezpieczeństwa, a my dalej je rozszerzamy. Teraz, gdy wpiszesz swoje dane uwierzytelniające w witrynie, Chrome ostrzeże cię, jeśli twoja nazwa użytkownika i hasło stały się jawne w wyniku naruszenia danych w jakiejś witrynie lub aplikacji. Zasugeruje też, byś zmienił to hasło wszędzie tam, gdzie było używane.”

Wspomnianą funkcją można zarządzać z poziomu ustawień przeglądarki Chrome – znajdziemy ją niebawem pod zakładką Synchronizacja i usługi Google. 

Dodatkowe zabezpieczenia w przeglądarce Google obejmują „zapobiegawczą ochronę przed phishingiem”, która ostrzega użytkowników, gdy próbują wpisać hasło swojego konta Google w witrynie podejrzanej o wyłudzanie danych. Funkcja ta zostanie rozszerzona o wszystkie hasła, które Chrome przechowuje w menedżerze haseł.

Liczba stron internetowych wykorzystujących phishing znacznie wzrosła w ostatnich latach

Te i inne dodatki będą uruchamiane w Google Chrome w najbliższych tygodniach. Jak zapowiada ekipa odpowiedzialna za rozwój przeglądarki,

„Będziemy nadal inwestować w nasze zespoły na całym świecie, aby zapewnić każdemu najbezpieczniejszą osobistą przeglądarkę. Z niecierpliwością oczekujemy wprowadzenia kolejnych nowych funkcji w celu zwiększenia prywatności i bezpieczeństwa Chrome w 2020 roku”.”

A3.gif

Jak widać, Chrome zyska nowy detal – etykietę zalogowanej osoby obok zdjęcia. Taki szczegół.

źródło: Google przez BGR