Rozpoczęła się przedsprzedaż UMIDIGI C Note

Niby zrobić ładny smartfon to nie jakaś filozofia, ale nie można przecież projektować smartfonów tylko po to, żeby wywierały pozytywne wrażenia wizualne. Dobry telefon będzie nie tylko wyglądał, ale też miał swoją „duszę” – będzie łączył ładny design z sensowną funkcjonalnością. Próbą osiągnięcia takiego celu jest UMIDIGI C Note.

Według UMIDIGI, każdy powinien mieć dostęp do telefonu, który będzie wyglądał jak urządzenie z segmentu premium, niezależnie od jego specyfikacji. Taka myśl stała za tworzeniem modelu Note C, którego metalowe unibody sugeruje, jakoby było to urządzenie z wyższej półki.

Reklama

UMIDIGI nazywa to podejście „Functional Artware”, co brzmi całkiem nieźle, sugerując połączenie sztuki z funkcjonalnością. Taka filozofia pozwoliła na stworzenie modelu, który ustępuje bardziej wydajnym UMI Z i Z Pro pod względem specyfikacji, ale chce nadrobić te braki wzornictwem. Swoją drogą, jest bardzo podobny do UMI Z, więc jedyny sposób, w jaki miałby to zrobić, to niższa cena.

Jeśli chodzi o hardware, to C Note ma 5,5-calowy wyświetlacz SHARPa, pracujący w Full HD. Ekran to główny element przedniego panelu, pod nim znajduje się czytnik linii papilarnych. Na froncie mamy też oczko przedniej kamery (5 Mpix). Z tyłu urządzenia umieszczono 13-megapikselowy aparat od Samsunga.

Sprzęt jest hybrydowym dualSIMem, więc pamięć masową w ilości 32 GB łatwo rozszerzymy przy pomocy karty microSD. Płynne działanie Androida 7.0 Nougat mają zapewnić procesor MediaTek MT6737T oraz 3 GB RAM. Obudowa smarfonu nie przekracza 8,3 mm grubości. Musi ona zmieścić ogniwo baterii o pojemności 3800 mAh.

Wygląd i zastosowane materiały to niemal kopia modeli Umi Z i Z Pro, jednak poczucie obcowania ze smartfonem premium jest w tym wypadku nieco tańsze. W przedsprzedaży UMIDIGI C Note kosztuje 129,99$ – w wybranych, licencjonowanych sklepach na Aliexpress:

wpis powstał przy współpracy z UMIDIGI