Bakeey A6 (fot. Bakeey)

Wygląda bardzo przeciętnie, ale może być naprawdę ciekawym smartwatchem. Zwłaszcza w takiej cenie

Klasyczne smartwatche to drogie zabawki – tylko Apple jest w stanie przekonać właścicieli iPhone’ów, że warto mieć Apple Watcha na nadgarstku. Nie dziwi mnie więc w ogóle fakt, iż znacznie większą popularnością cieszą się dużo tańsze alternatywy. Właśnie na rynku pojawiła się kolejna, która zapowiada się naprawdę ciekawie, a do tego jest całkiem tania. Przynajmniej na razie.

Wzornictwem Bakeey A6 niestety nie zachwyca, ponieważ – przynajmniej w mojej opinii – wygląda jak tania, chińska zabawka. Mimo to producent zapewnia, że konstrukcja jest naprawdę solidna, ponieważ jest pyło- i wodoszczelna – spełnione zostały w jej przypadku kryteria standardu IP67, więc spokojnie można z nią się kąpać.

Reklama

Znacznie większe wrażenie robią natomiast możliwości Bakeey A6, ponieważ jest ich naprawdę sporo. Urządzenie wyposażono w kolorowy ekran TFT IPS o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości 240×240 pikseli, na którym mogą być wyświetlane m.in. treści SMS-ów oraz komunikatów z aplikacji WeChat i QQ. Oprócz tego nie zabrakło oczywiście funkcji monitorowania aktywności fizycznej. Smartwatch potrafi liczyć kroki, przebyty dystans i spalone kalorie, a także sprawdzać jakość snu.

Wielu potencjalnych użytkowników ucieszy też fakt, że Bakeey A6 oferuje również pulsometr oraz funkcję mierzenia ciśnienia krwi, a nawet i poziomu tlenu we krwi. Przydatna bez wątpienia okaże się również opcja podświetlania wyświetlacza po podniesieniu nadgarstka i możliwość ustawiania alarmów.

Bakeey A6 – funkcje (fot. Bakeey)

Bakeey A6 zasila akumulator o pojemności 180 mAh – deklarowany czas czuwania to 60 dni, natomiast regularnej pracy 7-10 dni. Ładowanie od 0% do 100% trwa od 2 do 3 godzin. Koperta ma wymiary 46,5×34,7×11,3 mm, a całość waży 36,5 grama. Urządzenie będzie współpracować ze smartfonami, kontrolowanymi przez Androida 4.4 KitKat oraz iOS 8.5 lub nowszych wydań obu systemów. Komunikacja odbywa się przez moduł Bluetooth 4.0 i dedykowaną aplikację Wearfit 1.0.

Bakeey A6 dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, czarno-niebieskim i czarno-pomarańczowym. Co ważne, urządzenie obsługuje język polski. Obecnie trwa przedsprzedaż tego sprzętu i jego aktualna cena wynosi 64,26 zł. Po przekroczeniu 800 zamówień wzrośnie jednak do 114,09 zł, natomiast regularna ma skoczyć do ponad 190 złotych.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/09/25/opaska-fitness-bakeey-m3c-plus-specyfikacja-cena-gdzie-kupic-ile-kosztuje/