Przedni panel 6-calowego tabletofonu Nokii na zdjęciu | Tabletowo.pl

Przedni panel 6-calowego tabletofonu Nokii na zdjęciu

Dołącz do dyskusji 0

Najgorętszymi nowościami tego tygodnia jest tablet Google Nexus 7 drugiej generacji oraz udostępniony wczoraj po południu system Android 4.3 Jelly Bean. Nie oznacza to jednak, że w morzu mówiących o nich wiadomości zabrakło miejsca dla innych urządzeń. W ciągu kilku ostatnich dni światło dzienne ujrzało kilka tabletów i telefonów komórkowych, ale najciekawsze jest dopiero przed nami.

Opublikowane na łamach chińskiego portalu społecznościowego Weibo zdjęcie rozpaliło płomień nadziei w sercach fanów fińskiego koncernu Nokia. Przedstawia ono przedni panel tabletofonu, który swego czasu znany był pod nazwą kodową Bendit. Niestety, informacje na jego temat są szczątkowe, a najwięcej możemy wyciągnąć z samej fotografii. Wynika z niej, że urządzenie będzie mogło pochwalić się 5,7- lub 6-calowym pojemnościowym ekranem dotykowym, kamerą do wideorozmów i czujnikiem natężenia światła. Znajdujące się tuż pod ekranem trzy charakterystyczne przyciski sugerują obecność systemu operacyjnego Windows Phone (najprawdopodobniej w wersji GDR3). Zakładając, że zdjęcie jest prawdziwe, Nokia Bendit będzie największym urządzeniem z tym oprogramowaniem na rynku.

Uwagę zwraca także wzornictwo uwiecznionego na fotografii przedniego panelu. Jest czarny i delikatnie zaokrąglony na krawędziach, ale tym, co najbardziej rzuca się w oczy, jest niewielka szerokość okalającej wyświetlacz ramki. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie i przywodzi na myśl nowo zaprezentowany smartfon Sony Xperia Z Ultra.

Warto dodać, że opublikowane zdjęcie zostało zrobione w fabryce. Wskazuje to, że produkcja pierwszego tabletofonu Nokii ruszyła pełną parą. W takim wypadku premiera nastąpi nie później niż za pół roku. Jak sądzicie, czy 6-calowy półtablet z systemem Windows Phone może odnieść sukces?

via Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona