Oto mniejszy brat HTC U Ultra: przed Wami HTC U Play

HTC rozpoczyna rok dość hucznie – od premiery dwóch nowych smartfonów. Jeden z nich to 5,7 calowy U Ultra, natomiast drugim urządzeniem jest HTC U Play. To telefon o przekątnej ekranu 5,2 cala oraz specyfikacji nieco słabszej od większego brata, choć wciąż może zainteresować nowych nabywców.

Reklama

HTC U Play sporo zapożycza z większego modelu U Ultra. Również w tym smartfonie mamy do czynienia ze szklaną obudową z metalową ramką. Powłoką, którą chroni dwie tafle szkła z przodu i z tyłu urządzenia jest Gorilla Glass 5. generacji. I tak jak w U Ultra, HTC do zapewnienia urządzeniu świeżego wyglądu, wykorzystało autorską technologię wstrzykiwania pigmentu obudowy pod szkło, dzięki czemu jej kolory wydają się być naprawdę żywe.

U Play nie ma drugiego, pomocniczego wyświetlacza na przednim panelu. Sam wyświetlacz też jest pół cala mniejszy niż w U Ultra – ma 5,2 cala i pracuje w rozdzielczości 1080×1920 pikseli. Na taką powierzchnię ekranu jest to chyba absolutne optimum.

Sercem smartfonu jest 64- bitowy MediaTek P10 Helio, który dysponuje ośmioma rdzeniami. Telefon ma 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć przez microSD. Dostępna będzie też wersja 4 GB/64 GB. Główny aparat to 16-megapikselowy sensor z optyczną stabilizacją obrazu, detekcją fazy i przesłoną f/2.0. Z przodu zastosowano matrycę o takim samym pikselażu (16 MPix) oraz szerokokątny obiektyw, pozwalający na robienie panoramicznych selfie. Ogniwo baterii zasilające urządzenie ma 2500 mAh i korzysta z technologii szybkiego ładowania.

HTC U Play będzie korzystać z dobrodziejstw nowego głosowego asystenta HTC – Sense CompanionBędzie pomagał on zorganizować notatki, sortować powiadomienia, przypominać o nadchodzących wydarzeniach, i tak dalej. Ma też on uczyć się nawyków użytkownika i dostosowywać do tego swoje działanie. Ciekawe, jak będzie się to prezentować na co dzień. Asystent będzie nasłuchiwał naszego głosu przy pomocy dwóch mikrofonów (a nie, jak jest w wypadku HTC U Ultra – czterech).

Od strony audio, HTC odważyło się nie instalować w swoim smartfonie gniazda słuchawkowego. Za to jest port USB-C, do którego podłączymy słuchawki adaptacyjne USonic. Znajdziemy w pudełku wraz z telefonem. Mają interesującą właściwość, która polega na dostosowywaniu profilu dźwięku do wnętrza ucha użytkownika, skanując je uprzednio ultradźwiękami.

HTC U Play będzie dostępny w czterech kolorach: czarnym, różowym, białym i niebieskim. Sprzedaż rozpocznie się wiosną tego roku, w cenie 440 dolarów za podstawową wersję. Cena edycji z 4 GB pamięci RAM nie jest jeszcze znana.