Protruly Darling - smartfon, kamerka do zdjęć sferycznych i biżuteria w jednym 18

Protruly Darling – smartfon, kamerka do zdjęć sferycznych i biżuteria w jednym

O Protruly pisaliśmy już kiedyś w kontekście dziwnych smartfonów. Dwa smartfony z oferty tego producenta wyróżniały się szczególnym aparatem – potrafiły robić zdjęcia w 360 stopniach dzięki dwom specjalnym kamerom umieszczonym z przodu i z tyłu urządzenia. Pojawiła się bogatsza wersja tych produktów. Ci, którzy chcieliby zobaczyć, jak działa to chińskie cudo techniki, zapraszam poniżej.

Niektórym nie przeszkadza absurdalnie wręcz duży telefon – takim urządzenie to może służyć za przenośną kamerkę 360 stopni. Przez dwa ogromne 13-megapikselowe aparaty zbudowane w systemie rybiego oka, smartfon jest naprawdę wielki. Co ciekawe, jedną z wersji urządzenia (Protruly Darling), ozdobiono czystym złotem, którego waga na każdym egzemplarzu to 3.08 grama. Telefon ma oprócz tego cztery diamenty wprawione w skórzany pasek obudowy (choć nieznana jest ich waga).

Na tym filmie pokazano, jak wspomniane sprzęty działają. Robienie zdjęć w 360 stopniach rzeczywiście jest możliwe. Dla maniaków fotografii, smartfon ten to prawdziwa ciekawostka, choć i tak wielu nie wybrałoby takiego brzydala.

Protruly Darling działa na Androidzie 6.0 Marshmallow, który napędza 2,5-gigahercowy procesor MediaTek MT6797 Helio X20. Do tego mamy 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej i baterię o pojemności 3560 mAh. Wśród modułów i złącz można by wymienić gniazdo słuchawkowe, USB typu C oraz czytnik linii papilarnych ukryty w przycisku home.

Podstawowy model to wydatek rzędu 500-600 dolarów, zaś wysadzana diamentami wersja wyceniana jest nawet za 1300 dolarów (niektóre źródła podają, że to „tylko” 800 dolarów).

Bez wątpienia, Protruly Darling, nie jest dla wszystkich. Zdecydowaną większość estetyka tego modelu będzie po prostu odstraszać. Jednak to ciekawe, wiedzieć, jak mocno potrafią jeszcze eksperymentować producenci smartfonów. Urządzenie, które dzwoni, obsługuje Facebooka i może robić za stylową biżuterię? Czemu nie?

 

źródło: DigitalTrends