Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm - Tabletowo.pl

Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm

Tabletowo.pl Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm Koncepcje Nowości Samsung

O elastycznych wyświetlaczach Samsunga słyszymy już od dawien dawna. Jednak chyba nikt nie spodziewał się, że technologia ta jest już na tyle rozwinięta, że koreański koncern zdecyduje się pokazać prototyp z niej korzystający. A tak się właśnie stało podczas kolejnej konferencji na CES 2013.

Elastyczne wyświetlacze OLED od Samsunga już jakiś czas temu przyjęły nazwę Youm i tak już zostało. W Las Vegas producent zaprezentował jednak nie tylko sam ekran, z którym przecież mieliśmy już do czynienia na poprzednich tego typu wydarzeniach technologicznych, ale również prototypowy sprzęt i kilka filmików przedstawiających koncepcyjne urządzenia z elastycznymi ekranami.

Już sobie powoli zaczynam wyobrażać tablety z elastycznymi wyświetlaczami, które będzie można złożyć na pół tak, by bez problemu mogły się zmieścić w kieszeni lub zwijać je w rolkę… Ale żeby tak się stało, do zestawu muszą dołączyć giętkie ogniwa akumulatorów i pozostałe komponenty, bez których sprzęt działać nie może.

Szczegóły dotyczące zarówno samego wyświetlacza, jak i prototypu, są skrzętnie skrywane. Możemy jedynie mieć nadzieję, że projekt będzie cały czas rozwijany (hmm… dosłownie w sumie też ;)) i już niebawem, kto wie – może szybciej niż myślimy – w nasze ręce zostanie oddany gotowy produkt.

Dodatkowo Samsung ogłosił, że pracuje nad 10,1-calowymi ekranami Green LCD. Jak zaznaczył, mają oferować aż o 25% mniejsze zapotrzebowanie na energię. Ale nie zostało ujawnione do ekranów wykonanych w jakiej technologii jest to porównanie.

Tabletowo.pl Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm Koncepcje Nowości Samsung   Tabletowo.pl Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm Koncepcje Nowości Samsung   Tabletowo.pl Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm Koncepcje Nowości Samsung   Tabletowo.pl Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm Koncepcje Nowości Samsung   Tabletowo.pl Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm Koncepcje Nowości Samsung   Tabletowo.pl Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm Koncepcje Nowości Samsung   Tabletowo.pl Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm Koncepcje Nowości Samsung   Tabletowo.pl Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm Koncepcje Nowości Samsung   Tabletowo.pl Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm Koncepcje Nowości Samsung   Tabletowo.pl Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm Koncepcje Nowości Samsung   Tabletowo.pl Prototypy Samsunga z elastycznym ekranem Youm Koncepcje Nowości Samsung

źródło, źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona