Prototyp tabletu Toshiba Smart Pad zaprezentowany

Toshiba Smart Pad

Pod koniec czerwca informowałam was, że Toshiba pracuje nad dwoma tabletami internetowymi. Jak się okazuje, w każdej plotce jest ziarnko prawdy. Producent zaprezentował prototyp jednego z urządzeń. Jest nim Toshiba Smart Pad. Niestety, nie znamy odnośnie jego danych technicznych zbyt wielu szczegółów.

Specyfikacja Toshiba Smart Pad nie została ujawniona. Jedyne, co udało nam się dowiedzieć to to, iż tablet będzie wyposażony w wyjście HDMI, port USB oraz dotykowy wyświetlacz obsługujący multitouch. Co więcej, urządzenie ma być kontrolowane przez mobilną platformę Windows lub Android.

Obecnie ciągle trwają prace nad tabletem firmy Toshiba, przez co jego dane techniczne z każdym dniem mogą ulegać zmianie. Nie bez powodu producent nie zdecydował się jeszcze na konkretny system operacyjny.

Mark Whittard, dyrektor zarządzający australijskiego oddziału firmy Toshiba, powiedział, że Smart Pad pojawi się na rynku jeszcze przed końcem października bieżącego roku. Warto poczekać te kilka miesięcy, może w końcu zobaczymy tablet mogący godnie rywalizować z Apple iPadem.

Źródło