Promocje w App Store: XCOM, Wolfenstein i Tiny Thief

XCOM: Enemy Unknown na iPadaCoraz więcej osób wykorzystujących tablety jako przenośne konsole do gier przestaje pobierać darmowe tytuły, które nieraz są tak naszpikowane mikropłatnościami, że aż niegrywalne. Zamiast tego skupiają się oni na pozycjach płatnych, w których cenę gry płacimy tylko w trakcie zakupu. Nikogo więc nie powinno dziwić, że zwłaszcza w wakacje, gdy wielu z nas szuka sposobu na zabicie nudy w pociągu, wiele firm próbuje kusić potencjalnych klientów rozmaitymi promocjami. Te, które pojawiły się dziś w App Store, przypadną do gustu zwłaszcza osobom chcącym przypomnieć sobie klasyczne gry z epoki, w której o tabletach nikt jeszcze nie myślał.

Na pierwszy ogień idzie firma 2K Games, autorzy niedawnego hitu XCOM: Enemy Unknown. Tytuł ten od samego początku należał do jednych z najdroższych gier dostępnych w App Store, dlatego też jego obniżona cena znacznie odbiega od pozostałych promocji. Można go obecnie nabyć za 13,99 euro. Inne przecenione gry z katalogu 2K Games to klasyczne strategie Sid Meier’s Pirates! i Civilization Revolution oraz nieco bardziej nowoczesna Boarderlands Legends. Można je nabyć za 0,89 euro.

Drugą firmą, która postanowiła przecenić swoje klasyczne tytuły, jest legendarna ID Software. W jej ofercie znajdziemy zarówno strzelanki klasyczne, takie jak Wolfenstein 3d Classic, Doom Classic czy Doom Resurrection, ale i odrobinę nowsze Rage. Wszystkie za 0,89 euro.

Na koniec została firma Rovio, odpowiedzialna za popularną serię Angry Birds, która to obniżyła cenę swojego najnowszego dzieła Tiny Thief również do 0,89 euro.