Fot: Pixabay

Świetne promocje na Steamie: przeceniona m.in. Syberia 3 i Transport Fever. Do tego trwa weekend Capcomu

Raz na jakiś czas popularny sklep z grami potrafi rozbić bank, organizując promocje, które przekuwają się na najlepsze oferty cenowe na rynku. Nie inaczej jest tym razem. Tytuły, o jakich chcę Wam napisać, może i nie należą do najnowszych, ale na pewno mogą poszczycić się świetną grywalnością oraz oddaną rzeszą fanów.

Co można kupić za 37 złotych i 49 groszy? Ot, na przykład pizzę. Ale podejrzewam, że raczej nie tej odpowiedzi oczekiwaliście. Otóż w takiej kwocie można obecnie kupić grę Transport Fever, której cena stopniała aż o 70% z początkowej wartości, wynoszącej 124,99 złotych. Jeśli kręcą Was strategie ekonomiczne, gdzie główna oś gry toczy się wokół organizacji transportu, to wydaje mi się, że jest to jedna z najlepszych opcji zakupowych. Co warto podkreślić, promocja trwa tylko do pierwszego maja.

Reklama
Transport Fever, fot: producenta, za Steam

W grze wprawdzie kluczowe znaczenie odgrywa kolej, jednak zarządzanie całą jej infrastrukturą bezpośrednio ociera się o tworzenie nie tylko torowisk, ale i nitek komunikacyjnych czy tras wodnych. A smaczku całej produkcji dodaje to, że akcja Transport Fever rozpoczyna się w 1850 roku. Oczywiście musimy też zaspokajać potrzeby mieszkańców, a także tworzyć łańcuchy dostaw. Miłym urozmaiceniem jest wsparcie dla Warsztatu Steam, w ramach którego społeczność skupiona wokół gry stworzyła wiele fajnych modyfikacji.

Jak przystało na strategię z 2016 roku, wymagania raczej nie mogą być uznane za wygórowane:

  • system operacyjny: Windows 7/8/10,
  • procesor: Intel Core 2 Duo 3.0 GHz i nowsze,
  • pamięć RAM: 4 GB,
  • grafika: GeForce GTX 260, ATI Radeon 5670 i nowsze,
  • miejsce na dysku twardym: 12 GB.

Druga z promocji, które dziś dla Was wybrałem, dotyczy cenionej przez wielu graczy zwłaszcza za wątek fabularny, Syberii 3. Tu trzeba się już wykazać pewnym refleksem, bowiem grę można kupić o 80% taniej (21,59 złotych zamiast 107,99 złotych) tylko do 29 kwietnia. Warto też w tym miejscu dopowiedzieć, że w kwocie 28 złotych można nabyć tę produkcję w wersji Deluxe, co również stanowi obniżkę o osiemdziesiąt procent względem ceny początkowej.

Fot: producenta, za Steam

Oś zdarzeń gier z serii Syberia opierała się o Kate Walker, prawniczkę z Nowego Jorku, która w dwóch poprzednich częściach produkcji przemierzała Stary Kontynent, by dotrzeć na tytułową Syberię. Tym razem dostajemy zupełnie nową historię. Świat Syberii doczekał się pewnego odświeżenia, wyraźnie skupiono się na możliwości eksploracji w 3D. Nie zabraknie też wielu łamigłówek, które gracz musi rozwiązać w czasie rzeczywistym.

Syberia 3 debiutowała w 2017 roku. Minimalne wymagania techniczne prezentują się następująco:

  • system operacyjny: Windows 7 64 bit i nowsze,
  • procesor: z rodziny Intel Core i3 i nowsze,
  • pamięć RAM: 4 GB,
  • grafika: AMD R7 260X lub Nvidia GTX550 Ti 2 GB i nowsze,
  • miejsce na dysku: 45 GB.

Warto też odnotować, że trwa właśnie promocyjny weekend Capcomu. To dość popularny wydawca, którego produkcje zna zapewne wielu z Was. Pośród perełek, które wyszły spod klawiatur tego studia, warto wymienić chociażby takie serie, jak Resident Evil, Dogma czy Devil May Cry. Starsi gracze zapewne szybko skojarzą wydawcę z Kaczymi Opowieściami, Lost Planet lub Street Fighterem. I właśnie przez ten weekend można nabyć wiele ciekawych gier studia w niższych cenach.

Warto zwrócić tu uwagę m.in. na obniżoną o 34% cenę Resident Evil 2, który wciąż zbiera świetne noty. Street Fighter V został przeceniony o 60%, a Kacze Opowieści (Remastered) kosztują teraz zaledwie 19 złotych i 13 groszy. Nie są to oczywiście wszystkie przecenione produkcje. Patrząc na rozmach studia, na pewno warto poświęcić parę minut swojego czasu i szczegółowo zapoznać się z ich ofertą, którą możecie odnaleźć tutaj.

źródło: Steam, opracowanie własne

zdjęcie główne: Pixabay