Promocja: The Bard’s Tale za darmo na iOS (tylko dziś)

Uwaga, tylko dzisiaj przeportowany z PC klasyk The Bard’s Tale (z 2004 roku) jest do pobrania z App Store za darmo!
Gra jest duża, może zajmować do 3.4 GB. Z
App Store instalowana jest apka – 1.34 GB, a reszta pobierana już przez aplikację (warto być wówczas podłączonym do sieci Wi-Fi ;) ).

Użytkownicy tabletów z Androidem również mogą cieszyć się Opowieściami Barda na swoich urządzeniach, niestety nie za darmo – gra kosztuje 9,35 złotych i można ją kupić w Google Play.

Gra to typowy Action RPG. Przemierzamy świat tytułowym bardem, który oprócz ciętego języka posiada i zdolności muzycznych, potrafi również posługiwać się orężem. Mamy możliwość używania broni białej (zarówno siecznej jak i obuchowej), dystansowej (łuki), tarcz oraz magii. Ta ostatnia polega na przywoływaniu instrumentem muzycznym tzw. summonów. Może to być olbrzymi goryl, który będzie wpadał na przeciwników siekając ich mieczem, może być stara wiedźma, która trzymając się z tyłu będzie uzdrawiała nasze rany, ale także może to być świetlik, który rozświetli ciemne pomieszczenie. Gra oferuje aż 16 różnych pomocników, z których każdy ma inną umiejętność – na początku można przywołać tylko jednego w danym momencie, potem wraz z nowymi instrumentami limit ten będzie się zwiększał. Przywołanym sprzymierzeńcom można również wydawać bezpośrednie polecenia „Do mnie!”, „Stój!”, „Atakuj!” czy „Utrzymaj pozycję”.

W grze jest mnóstwo dialogów z podkładami głosowymi. W większości z nich przyjdzie nam decydować o rodzaju odpowiedzi, poprzez wybranie maski uśmiechniętej – miło i sympatycznie, bądź wykrzywionej w grymasie – złośliwie oraz nieprzyjemnie. Cała gra jest stworzona z dużą dawką dobrego humoru. Z pewnością nie raz przyjdzie Wam się uśmiechnąć przy jakimś zabawnym tekście bądź komicznym wydarzeniu.

Głosy postaci podkładają Cary Elwes (bard) i Tony Jay (narrator), jednak jeżeli uważnie poszukamy, to znajdziemy w internecie możliwość spolszczenia gry. Wówczas w polskiej wersji usłyszymy m.in. Borysa Szyca (bard) oraz Piotra Fronczewskiego (narrator).

Poniżej znajdziecie trailer oraz kilka screenów z gry:


Gra oferuje również dostęp do starszych części The Bard’s Tale – 1: Tales of the Unknown, 2: The Destiny Knight oraz 3: Thief of Fate.