Promocja: SmartGPS SmartTab 3G za 290 złotych. Tablet do nawigacji z 3G i funkcją telefonu

SmartGPS-SmartTab-3G-tablet-do-nawigacji

Tabletów na rynku jest całe mnóstwo. Wśród nich jest miejsce dla sprzętu dla dzieci i dorosłych, dla mniej lub bardziej wymagających użytkowników, do konsumpcji multimediów, tworzenia treści czy nawigacji… Jednym z „tabletów do nawigacji” jest SmartGPS SmartTab 3G, którego cena została obniżona do 290 złotych.

SmartTab 3G to ciekawe zjawisko, gdyż posiada wszystkie możliwe moduły łączności, jakie tylko moglibyśmy sobie wymarzyć w tak tanim produkcie. Mamy tu bowiem 3G z możliwością wykonywania rozmów telefonicznych i wysyłania SMS-ów (i, najprawdopodobniej z obsługą Aero2, na co wskazuje 900 MHz w specyfikacji), WiFi, GPS oraz Bluetooth 2.1, a dodatkowo jeszcze radio.

Ale jeśli część komponentów robi wrażenie, patrząc na cenę doskonale już wiecie, że pozostałe będa pozostawiały wiele do życzenia. I tak, SmartGPS SmartTab 3G działa dzięki budżetowej, dwurdzeniowej jednostce centralnej Mediatek MTK6572 o częstotliwości taktowania 1GHz z 512MB RAM, a za pracę całości odpowiada system operacyjny Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean. Tablet oferuje wyświetlacz o przekątnej 7″ i rozdzielczości 800 x 480 pikseli oraz tylko 4GB pamięci wewnętrznej, na szczęście jednak z możliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD.

Do naszej dyspozycji został oddany aparat 2 Mpix, kamerka 0,3 Mpix, port microUSB, 3.5 mm jack audio oraz akumulator o marnej pojemności 2800 mAh. Wymiary modelu to 191,5 x 116 x 9,5 mm, natomiast waga: 289 g.

Osobiście dobrze wiecie, że SmartGPS SmartTab 3G bym się nie zainteresowała. Znajdą się jednak pewnie osoby, które kupią ten sprzęt choćby do korzystania z niego w samochodzie, bo prawdopodobnie tylko do tego się nadaje. Trzeba bowiem pamiętać, że ani rozdzielczość ekranu nie powala na kolana, ani pamięć operacyjna RAM nie wróży nic dobrego, a pojemność akumulatora sugeruje, że na długo od gniazdka się nie oddalimy.

źródło, oferta Euro