Promocja Saturna: przynieś stary tablet Samsunga, kup iPada Air do 1200 złotych taniej

Wielokrotnie słyszeliśmy o tym, że w innych krajach europejskich bądź w Ameryce organizowane były akcje, w ramach których można było kupić taniej iPada/tablet Samsunga/tablet Microsoftu przynosząc do Apple Store, Brand Store lub Microsoft Store tablet konkurencyjnej firmy. Podobną akcję postanowił zorganizować sklep Saturn przy współpracy z Apple.

Reklama

I tak, od 7 do 13 sierpnia 2014 roku, przynosząc do Saturna jeden z tabletów Samsunga, można kupić taniej – o nawet 1200 złotych – iPada Air.

W ramach akcji można sprzedać sklepowi (bo tak to można nazwać wprost) jeden z czterech serii sprzętu Samsunga: Galaxy Tab, Galaxy Tab 2, Galaxy Tab 3 oraz Galaxy Tab Pro. Jak widzicie, w akcji nie biorą udziału najnowsze urządzenia koreańskiego koncernu, tj. Galaxy Tab 4 (7.0, 8.0 i 10.1), jak również Galaxy Tab S (8.4 i 10.5).

Brzmi nieźle? Spójrzmy na szczegóły oferty

Tablety Samsunga przyjmowane są w Saturnie w ramach usługi Flip4New, dzięki której równowartość oddawanego starego sprzętu wędruje na kartę podarunkową, którą można wykorzystać na zakup iPada Air. Jak wyceniany jest sprzęt? Tego do końca nie wiadomo. Na stronie sklepu można znaleźć jedynie informację, że „ceny skupu odpowiadają wartości Twojego używanego sprzętu i są na bieżąco porównywane i aktualizowane z cenami na portalach aukcyjnych”. Jak to działa w rzeczywistości – trudno powiedzieć.

Załóżmy, że jestem posiadaczką np. Galaxy Tab 2 7.0, którego cena na Allegro jest bardzo zróżnicowana (najwięcej ofert to te z przedziału 350-600 złotych). Ciekawe na jaką kwotę wyceniony zostanie mój tablet, biorąc pod uwagę, że jego stan jest idealny. To niestety trudno przewidzieć. Załóżmy jednak (kolejny raz), że będzie to 400 złotych. Dzięki temu mogę kupić iPada Air za 1499 złotych (bo tylko modele z 16GB WiFi biorą udział w akcji, a kosztują normalnie 1899 złotych).

Jeśli ktoś jest posiadaczem starego tabletu Samsunga i myślał akurat nad zakupem iPada Air w najuboższej wersji, akcja ta może przypaść mu do gustu (oczywiście pod warunkiem dobrej wyceny). Głównie dlatego, że wszystko załatwia na miejscu, zamiast najpierw sprzedać stary sprzęt, a dopiero później kupić nowy.

Swoją drogą, bardzo podoba mi się zapis w regulaminie promocji, który ładnie tłumaczy klientom dlaczego mają zamienić Samsunga akurat na Apple ;):

Celem Akcji promocyjnej jest aktywowanie i promowanie właściwej postawy sprzyjającej trosce o środowisko, a w szczególności nawyku selektywnej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (zbiórka elektroodpadów).

Dzięki Adrian za info! ;)