Promocja: OfficeSuite Pro 6+ za 3,13 złotych

Niedawno pisałem o masowej obniżce wielu aplikacji w Google Play z okazji amerykańskiego „Black Friday”. Wspominałem tam m.in. o programie OfficeSuite Pro 6+, którego cena została obniżona do 22,26 zł (z 14.99 na 6.99 dolarów). Jeżeli kwota ta wciąż wydawała Wam się zbyt duża, możliwe że najnowsza obniżka zachęci Was do zakupu aplikacji – aktualna cena wynosi bowiem tylko 3,13 złotych.

Co oferuje nam sam program? Przede wszystkim jest on zoptymalizowany dla tabletów, za jego pomocą stworzymy pliki dokumentowe (.doc, .docx, .rtf, .txt), skoroszyty (.xls, .xlsx, .csv) oraz prezentacje (.ppt, .pptx, .ppss, .ppsx), a także odczytamy te same dokumenty oraz PDFy. Arkusze kalkulacyjne posiadają wbudowane funkcje, które łatwo możemy przeglądać i dodawać, możemy również w nich tworzyć wykresy. Program oferuje 5 podstawowych czcionek, w tym Arial oraz Times New Roman.

Samo użytkowanie jest przyjemne, aplikacja na moim Asusie TF101G chodzi bardzo płynnie. Pisanie łatwo spersonalizować dzięki ustawieniom, które oferują nam edytowanie czcionki oraz akapitów a także wypunktowania/numeracji.  Program oferuje możliwość połączenia „chmurowych” kont, gdzie do wyboru są: Google Drive, Dropbox, box, SugarSync oraz SkyDrive. Dzięki temu, przy aktywnym połączeniu internetowym, możemy edytować pliki bezpośrednio na tych serwerach. Istnieje również możliwość bezpośredniego drukowania poprzez Google Cloud Print. Ciekawym dodatkiem jest także opcja „Stat. wyrazów”, która jest w stanie policzyć wprowadzone przez nas wyrazy, znaki (ze spacjami lub bez), akapity oraz sekcje. Co wydaje się może mało intuicyjne, to możliwość wyboru rozszerzenia pliku dopiero przy jego zapisie, gdyż przy tworzeniu nowego musimy wybierać między .doc, .xls a .ppt – przez co początkowo zwątpiłem nad istnieniem innych opcji.

Czy zatem aplikacja jest godna zakupu? Przy bardziej rozbudowanych QuickOffice HDDocuments To Go czy ciekawym SmartOffice 2 (sam kupiłem kiedyś w promocji – 2,99 zł) których cena jest w przedziale 20 – 40 złotych, dla osób, które nie wymagają wielu opcji personalizacji, 3,13 zł za OfficeSuite Pro 6+ to nie jest wysoka cena.

Aplikacja dostępna jest w Google Play pod tym adresem.

A jakich Wy używacie programów tego typu?