Promocja: Lark FreeMe X2 7.0 w Auchan za 139 złotych (aktualizacja)

auchan-larkfreemex2-70

Jednordzeniowy procesor, 512MB RAM i 7-calowy ekran (często nawet rezystancyjny) o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, ze starszą wersją systemu operacyjnego i niewielką ilością pamęci wewnętrznej (najczęściej 4GB) – jeszcze do niedawna to właśnie tego typu sprzęt można było kupić „za grosze”. Modelem o takich parametrach (tyle że z ekranem już pojemnościowym) Biedronka swego czasu rozpoczęła trend sprzedawania tanich tabletów w marketach(dokładniej modelem Goclever A73). Dlaczego o tym wspomniam? Aktualnie trwa promocja, w ramach której i tak tani sprzęt, ale z ciekawszymi parametrami niż przywołane, można kupić jeszcze taniej. Mowa o Lark FreeMe X2 7.0 za 139 złotych w Auchan.

Co oferuje Lark FreeMe X2 7.0?

Parametry techniczne modelu:
– 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 5-punktowy multitouch,
– dwurdzeniowy procesor AMLogic o częstotliwości taktowania 1,5GHz (za stroną producenta – gazetka mówi co innego),
– system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean,
– 1GB RAM,
– 4GB pamięci wewnętrznej (choć strona producenta twierdzi, że 8GB),
– aparat 2 Mpix,
– kamerka 0,3 Mpix,
– WiFi 802.11 b/g/n,
– slot kart microSD,
– wyjście miniHDMI,
– port microUSB,
– 3.5 mm jack audio,
– gniazdo ładowania,
– akumulator o pojemności 3500 mAh.

Czy kupowanie tego tabletu ma sens?

Nie spodziewajcie się ode mnie jednoznacznej odpowiedzi, bo to zależy od tego, czego oczekujecie od tak taniego urządzenia. Oczywistością jest, że produkt ten może okazać się wystarczający dla osób niewymagających oraz… dzieci. Krótko pracująca bateria nie zachęca, podobnie jak niskobudżetowy procesor, którego wydajność jest wątpliwa. Na pewno jednak FreeMe X2 7.0 sprawdzi się w prostych zastosowaniach: przeglądanie stron internetowych, rozmowy przez przednią kamerkę (choć ich jakość nie będzie powalała na kolana) czy też granie – zwłaszcza w prostsze gry, jak również… zabawianie dzieci. Do tego bez problemu można go połączyć do telewizora i korzystać z niego jak zewnętrznego dysku na multimedia (czy to bezpośrednio z pamięci wewnętrznej, której jest niewiele, czy z chmury odpalonej na tablecie). Trzeba jednak pamiętać, że na długo od źródła zasilania nie odejdziecie.

Lark FreeMe X2 7.0 w promocji Auchan kosztuje 139 złotych (do Dnia Dziecka = 1 czerwca). Jego normalna cena to ok. 200 złotych.

ź: własne, reklama przy trasie Kielce – Warszawa ;)

Aktualizacja:

Z komentarza naszego Czytelnika wynika, że w Auchan sprzedawana jest poważnie zubożona wersja Lark FreeMe X2 7.0. Jak twierdzi: „800 x 480, procek DualCore 1,2 GHz, brak HDMI i aparatu 2 MPix”. Trudno jednak zweryfikować te informacje, bo znalezienie w sieci jakichkolwiek szczegółów dotyczących modelu z Auchan graniczy z cudem.