Kindle Paperwhite 3 (fot. własne)

Łowcy okazji – nie musicie czekać do Czarnego Piątku. Kindle Paperwhite już teraz dostępny w rewelacyjnej cenie

Nie od dziś wiadomo, że listopad to dobry miesiąc dla fanów nowoczesnych technologii. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu dni w różnych częściach świata można natrafić na bardzo okazyjne promocje, które nierzadko nie wykluczają możliwości skorzystania z nich przez Polaków. Nie inaczej jest w przypadku niemieckiego Amazona, który postanowił przywołać Cybernetyczny Poniedziałek na tydzień przed czasem, jeszcze przed Czarnym Piątkiem. Wśród objętych ofertą produktów znalazł się Amazon Kindle Paperwhite 4.

Mole e-książkowe dobrze wiedzą, jakim dobrodziejstwem jest czytnik e-booków. Jednak urządzenia tego segmentu cieszące się największą popularnością i uznaniem, a więc czytniki Kindle, nadal bardziej opłaca się kupować za granicami naszego kraju. Nie szukając daleko – ot, taki pospolity Amazon Kindle Paperwhite 4 w wersji z 8 GB wbudowanej pamięci. Nad Wisłą za wersję z reklamami (a więc tę tańszą) zapłacić należy 849 złotych. A ile, przy okazji korzystnej promocji liczą sobie za niego nasi zachodni sąsiedzi?

Jak sami widzicie, na niemieckim Amazonie za ten sam czytnik zapłacić trzeba ponad dwa razy mniej, bo 99 euro. No, dobra – pozwoliłem sobie na trzy niespójności. Po pierwsze, w przypadku omawianej ceny mamy do czynienia z korzystną promocją. Po drugie, prezentowana oferta dotyczy modelu bez reklam, a więc droższego – za wariant Mit Spezialangebote wystarczy wydać niecałe osiemdziesiąt euro, ale ten nie zostanie nam wysłany do Polski. A po trzecie, w rozważaniu ceny konieczne jest jeszcze uwzględnienie różnicy w podatku VAT. Po wzięciu tego wszystkiego pod uwagę, Amazon.de oferuje nam czytnik Amazon Kindle Paperwhite 4 (bez reklam) za 103,36 euro, czyli mniej niż 450 złotych. Bez dodatkowych opłat za wysyłkę i prosto od producenta. Czy świat mógłby być piękniejszy?

Jak pokazuje opisywana sytuacja, nie potrzeba żadnej okazji, żeby zaoferować dobry produkt w dobrej cenie, co od czasu do czasu skutecznie udowadnia nam niemiecki Amazon. Mam nadzieję, że ten trend się utrzyma i nadchodzący Czarny Piątek oraz Cybernetyczny Poniedziałek będą obfitować w promocje tego typu. W końcu każdy pretekst jest dobry do technologicznych zakupów, prawda?

Psst! Andrzej zamówił dwie sztuki opisywanego czytnika, więc w najbliższym czasie możecie spodziewać się jego recenzji ;)

grafika główna: Amazon Kindle Paperwhite 3, którego recenzję możecie przeczytać tutaj