tablet huawei mediapad ibood

Promocja: Huawei MediaPad za 1495 złotych

tablet huawei mediapad ibood

Reklama

W drugiej połowie bieżącego roku firma Huawei zaprezentowała pierwszy tablet internetowy, pracujący w oparciu o Androida 3.2 Honeycomb. Od tego momentu minęło już sporo czasu, a urządzenie wciąż nie jest oficjalnie dostępne na polskim rynku (cytując przedstawiciela producenta: „MediaPad na pewno nie będzie dostępny w Polsce przed okresem świątecznym”). Ale oficjalna dystrybucja nie jest jedynym kanałem, z którego można dostać najnowsze urządzenie Huawei. Tablet Huawei MediaPad jest dziś dostępny w ofercie iBOOD za 1495 złotych (obniżka z rzekomo 1949 złotych).

Na początek – czy cena faktycznie jest najniższa w sieci („iBOOD to największa Europejska platforma sprzedaży ofert jednodniowych. Codziennie, dokładnie o godzinie 24:00, na naszej stronie pojawia się nowa oferta o najniższej cenie w całym Internecie”)? Serwisy aukcyjne, jak i najpopularniejsze porównywarki cenowe, w przypadku modelu Huawei są bezradne. Tylko jedna z trzech, z których korzystam (Ceneo, Skąpiec, Nokaut) – ta ostatnia – zwróciła jedną wartość na zapytanie o tablet MediaPad. Okazało się, że urządzenie jest dostępne w sklepie Redcoon za 1699 złotych.

W takim razie czy 1495 złotych za Huawei MediaPad to dużo czy mało? Mimo tego, że jest to bardzo ciekawe urządzenie pod względem parametrów technicznych (o czym się zaraz przekonacie), jak na tablet z 7-calowym ekranem jest drogi. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż w tej samej cenie można nabyć większe modele (10,1″), jak chociażby Acer Iconia Tab A500 czy Asus Eee Pad Transformer (ok. 1500 złotych, aczkolwiek bez 3G).

Huawei MediaPad, jako jeden z niewielu 7-calowych tabletów, działa w oparciu o Androida 3.2 Honeycomb, posiada wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o częstotliwości taktowania 1,2 GHz i 1GB RAM. Oprócz tego, na jego pokładzie znajdujemy 3G, aparat 5 Mpix, kamerkę 1,3 Mpix, 8GB pamięci, slot kart microSD, GPS, Bluetooth, microUSB, wyjście HDMI, baterię 4100 mAh, WiFi i dostęp do Android Market.

Dzięki Zex za podesłany link! ;)