Promocja: Heroes of Might & Magic 3: Complete za niecałą dyszkę

Któż z nas nie stracił dziesiątek godzin na lokalnych rozgrywkach w Heroes of Might & Magic III? Choć gra liczy sobie już ponad dwadzieścia lat, to nadal – prawdopodobnie głównie ze względu na sentyment, choć pozycji nie można odmówić grywalności – cieszy się względną popularnością i uznaniem w świecie graczy. A czemu by nie kupić edycji Complete za niecałe dziesięć złotych?

Promocja pojawiła się na stronie internetowej GOG.com, gdzie aktualnie za niecałe 10 złotych (a konkretniej rzecz ujmując, 9,99 złotych) zakupić możecie Heroes of Might & Magic 3: Complete, czyli pakiet, który oprócz podstawki obejmuje dwa dodatki: Armageddon’s Blade i The Shadow of Death. Być może ta promocja przykuła moją szczególną uwagę dlatego, że to dokładnie taka triada towarzyszyła mi przez setki godzin spędzonych przed komputerem?

Reklama

Ważna rzecz, którą musicie wiedzieć. Ta gra, to nie jest edycja HD, którą można zakupić na Steamie. To pierwotna gra, wydana przez The 3DO Company w 1999 roku, wraz z dwoma dodatkami – całość oczywiście dostępna w języku polskim. Czy jest zatem sens kupować takiego starocia? Cóż, HOMM3 to po prostu klasyk i jeśli jesteście fanami serii, to warto go mieć w swojej kolekcji – zwłaszcza za tak niskie pieniądze. Oczywiście wszyscy zagorzali fani hirołsów na pewno wiedzą, że do tej wersji można wgrać specjalnego moda uruchamiającego całość w HD, nie wspominając nawet o znanym i lubianym Horn of the Abyss czy In The Wake of Gods.

Podejrzewam, że zakup tej wersji gry rozważają wyłącznie Ci, którzy z dziwnego powodu jeszcze jej nie mieli czy całe lata grali na „piracie”, ewentualnie – tak jak ja – nieokreśloną liczbę lat temu zagubili płytę z podstawką, a widok promocji wzbudził ich sentyment. Jeśli nie macie tej pozycji na półce, to być może warto po nią sięgnąć, aby móc spędzić nadchodzące zimowe wieczory w miłym akompaniamencie oryginalnych Heroes of Might & Magic 3? Decyzja należy do Was.

Co przemawia za tą wersją, względem wydanego na Steama HD Edition? Cóż, oprócz dostępnych dodatków, na pewno cena – raczej każdy da radę wygrzebać zaskórniaki o równowartości 9,99 złotych nawet jeżeli nie spodziewa się spędzić z grą długich godzin, zaś za samą podstawkę w High Definition trzeba aktualnie wydać właściwie sześć razy tyle, bo 59,90 złotych. Warto jeszcze nadmienić, że oferowana przez GOG.com wersja nie jest „wzbogacona” o żadne DRM, a więc do gry nie będziecie potrzebować ani aktywacji, ani połączenia internetowego. Na samym końcu dopowiem tylko, że jeśli nie jesteście zdecydowani to… raczej nie trzeba się spieszyć – przez jakiś czas ta sama cena obowiązywała miesiąc temu i pewnie jeszcze wróci ;).

Polecamy również:

Grałem w betę moda Heroes III: The Succession Wars, czyli przeniesienie „Hirołsów 2” na silnik HoM&M3. Jest na co czekać!

źródło: Pepper