Fot: Pixabay

Trzy dobre promocje na Steamie: taniej gry Paradoxu oraz Watch Dogs 2; Kangurek Kao za friko

Steam postanowił umilić wszystkim graczom kolejny weekend. Tym razem szczególnie docenieni mogą się czuć miłośnicy strategii, na czele z fanami szwedzkiego studia Paradox. Taniej można kupić wiele świetnych gier, a pośród nich perełką zdaje się być Stellaris. Pojawiła się też ciekawa propozycja dla młodszych graczy.

Rozpoczynamy od Weekendu Strategii od Szwedów, bowiem tutaj lista przecenionych tytułów jest dość długa. Pozwolę sobie wskazać tylko na kilka co ciekawszych produkcji, jednak gorąco zachęcam Was do uważnego przekopania się przez stronę wydarzenia na Steamie. Paradox to dość płodne studio, które raz po raz zaskakuje graczy kolejnymi ciekawymi produkcjami. A pomyśleć, że wszystko zaczęło się wcale nie tak dawno od Europy Universalis ;)

Perełką w koronie jest oczywiście Stellaris. Podczas trwającej obecnie promocji grę można kupić o 75% taniej. Tym samym, za tytuł przyjdzie nam zapłacić 35,64 złotych. W niższej cenie można też nabyć Crusader Kings 2: Dynasty Starter Pack. Tu cena stopniała z 297 złotych do 101 złotych. Legendarna Europa Universalis IV potaniała o 75% i kosztuje teraz 35,74 zł. W niższej cenie można też nabyć wybrane pakiety DLC, które na przestrzeni ostatnich lat Paradox rozwinął niemal do perfekcji.

Jeśli macie sentyment do platformówek lub po prostu szukacie jakiejś ciekawej gry dla młodszych graczy, z pomocą przychodzi studio Tate Multimedia. Do 2 czerwca możecie za darmo dodać do swojego konta Steam platformówkę Kao the Kangaroo: Round 2. Zakładam, że starsi gracze kojarzą postać sympatycznego kangura i świetnie wiedzą, że jest to po prostu jedna z ciekawszych platformówek, której ząb czasu nie nadgryzł zbyt mocno.

Fot za: Steam

Odświeżona wersja została wzbogacona o osiągnięcia Steam, zapis w chmurze danych, obsługę wysokich rozdzielczości oraz wsparcie dla kontrolerów Xbox 360, Xbox One i Sony PlayStation 4. Tytuł oferuje 25 poziomów, które ulokowane są w pięciu zróżnicowanych światach. Kao na swojej drodze może pokonać 30 rodzajów wrogów oraz pokaźną ilość bossów. Tytuł ruszy na Windowsie 7 i nowszych, procesorze o taktowaniu wyższym niż 600 MHz i grafice, która ma więcej niż 32 MB pamięci i jest kompatybilna z DirectX 8.1. Na dysku twardym powinniście mieć wolne co najmniej 950 MB.

Kończymy informacją o znaczącej obniżce Watch Dogs 2. Tytuł, który wyszedł spod klawiatur pracowników Ubisoftu pod koniec 2016 roku, można teraz kupić za 37,48 złotych, co stanowi imponującą obniżkę o 85% względem wyceny początkowej. W grze wcielamy się w hakera, Marcusa Hollowaya, który mieszka w obszarze Zatoki San Francisco. Naszym celem jest zniszczenie inwazyjnego systemu operacyjnego ctOS 2.0, w czym pomaga nam grupa hakerska DedSec. Pewnego rodzaju ciekawostką jest to, że tytuł współpracuje z urządzeniami, które są kompatybilne z systemem śledzenia wzroku, jak m.in: Acer Predator 21X, MSI GT72 czy monitory Acer Predator Z301CT, Z271T i XB271HUT.

Gra ma następujące wymagania minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (tylko wersje 64-bitowe),
  • Procesor: Intel Core i5 2400s @2.5 GHz lub AMD FX 6120 @3.5 GHz i wyższe,
  • Pamięć RAM: 6 GB,
  • Grafika: Nvidia GeForce GTX 660 z 2 GB VRAM lub AMD Radeon HD7870 z 2 GB VRAM i lepsze,
  • Miejsce na dysku twardym: 27 GB,
  • Internet: wymagane do aktywacji i gry sieciowej.

źródło: Steam, (2), (3)