Fot za: Steam

Borderlands: The Handsome Collection taniej o 97%!

Czasem są takie promocje, obok których trudno przejść obojętnie. Wydaje mi się, że przecena świetnej gry (wraz z pokaźnym pakietem dodatków) z ceny, która przekraczała ponad tysiąc złotych, do kwoty 26,79 złotych, jest jedną z nich.

Gry z serii Borderlands raz na jakiś czas pojawiają się na Steamie w promocjach. Nie pamiętam jednak, aby kiedykolwiek cena Borderlands: The Handsome Collection stopniała z 1031,99 złotych do 26,79 zł. To jak gigantyczne tąpnięcie, obok którego fani tej gry nie mają wręcz prawa przejść obojętnie. W skład zestawu wchodzi nie tylko Borderlands 2 z kilkoma garściami dodatków i modyfikacji, ale i wysoko oceniana przez graczy produkcja Borderlands: The Pre-Sequel.

Fot za: Steam

Oczywiście, wciąż możecie kupić poszczególne elementy tego zestawu, jednak prosta matematyka pokazuje, że jest to nieopłacalne. Weźmy za przykład przywołany w poprzednim akapicie The Pre-Sequel. Jednostkowa cena tej gry wynosi 50,70 złotych. To blisko dwa razy tyle, co cały zestaw, który wydawca objął obniżką o 97%. Jak widzicie, można zaoszczędzić lub „zaoszczędzić”. Nie mogę znaleźć informacji o czasie trwania promocji, jednak fanom serii nie polecam czekać z decyzją zbyt długo.

Borderlands: The Pre-Sequel, będący najnowszą pełnoprawną grą z tego zestawu, debiutował w 2014 roku. Z tego też względu wymagania techniczne raczej nie są zbyt wygórowane:

  • System operacyjny: Windows XP z SP3 i nowsze,
  • Procesor: 2-rdzeniowy o taktowaniu rodzenia 2.4 GHz i nowsze,
  • Pamięć RAM: 2 GB,
  • Grafika: Nvidia GeForce 8500 lub ATI Radeon HD 2600 i nowsze,
  • Miejsce na dysku twardym: 13 GB tylko dla The Pre-Sequel.

źródło: Steam