Kolejna gra z serii Age of Civilizations w promocji. Tym razem padło na Azję

Jeśli uważnie śledzicie Tabletowo, to zapewne wiecie, że jakiś czas temu w promocji znalazła się gra Age of Civilizations Ameryka, której akcja – jak zresztą sugeruje tytuł – rozgrywała się w obu Amerykach. Tym razem taniej możemy wyrwać tytuł z tej samej serii, której rozgrywka ma miejsce w innej części świata, a dokładniej rzecz ujmując – w Azji.

Ostatnio zauważyłem, że większość mojego sprzętu elektronicznego pochodzi z Azji. Telefon i laptop z Chin, monitor i mikrofalówka z Korei, a tablet z Tajwanu. Warto więc sobie nieco odświeżyć geografię tego kontynentu, a pomóc mi w tym może gra Age of Civilizations Asia. Co prawda nauka geografii to nie jest główne zadanie tej gry, ale co nieco może ona nauczyć. Zresztą są wakacje i chyba każdy przeżywa wewnętrzną walkę między lenistwem, a stymulacją umysłu – tego typu rozwiązania wydają się być niezłym półśrodkiem albo chociaż… przyjemną wymówką przed sięganiem do różnego rodzaju książek.

A już tak na poważnie – Age of Civilizations Asia to kolejna gra z serii Age of Civilizations. Tym razem jednak akcja rozgrywa się na kontynencie azjatyckim podzielonym na aż 462 prowincje. Do wyboru gracz ma aż 211 cywilizacji. Podobnie jak w innych częściach tego tytułu, tak i tutaj naszym głównym zadaniem jest rozwój wybranego przez nas państwa, podbijanie nowych terenów, a także (opcjonalnie) zawieranie sojuszy – wszystko zależy od tego, jaką taktykę przyjmiecie.

Co ciekawe, w grze możemy znaleźć wiele różnych scenariuszy, między innymi układ z Wielkiej Wojny, II Wojny Światowej, a także ze świata współczesnego. To sprawia, że w grę możemy grać na wiele przeróżnych sposobów, a także nieco pouczyć się historii i geografii. Pomijając już fakt, że po ukończeniu jednej części, zawsze można sięgnąć po kolejną i przenieść się w inny rejon świata.

Normalnie gra ta kosztuje 6,49 złotych, jednak przez następne 7 dni można ją zakupić za jedyne 2,49 złotych.

Aby skorzystać z promocji i kupić opisywaną grę, możecie kliknąć znajdujący się poniżej baner, który przeniesie Was do odpowiedniej podstrony Sklepu Play.

Źródło: Własne