Promocja: GoClever Terra 70L za 99 złotych

Promocja: GoClever Terra 70L za 99 złotych. Do czego można wykorzystać tablet za stówkę?

Promocja: GoClever Terra 70L za 99 złotych

Jeszcze kilka lat temu, gdy tablety w obecnej formie dopiero zaczynały pojawiać się na rynku, parametry techniczne w postaci jednordzeniowego procesora, 512MB RAM i 7-calowego ekranu o rozdzielczości 800 x 480 pikseli były standardem – w dodatku za pieniądze, za które w tej chwili spokojnie kupimy dwa, a może nawet i trzy razy lepszy sprzęt. Warto przywołać choćby Goclever Tab A73 (o właśnie takiej specyfikacji), który na początku ubiegłego roku robił furorę w Biedronce – kosztował wtedy 369 złotych. Dziś taka elektronika znacznie staniała, dzięki czemu możemy zwrócić swoją uwagę ku sprzętowi za 99 złotych, a takim właśnie stał się Goclever Terra 70L, który pojawił się w promocji NeoNet. Co takowy jest nam w stanie zaoferować?

Jak przystało na tablet z najniższej półki, Goclever Terra 70L oferuje wyświetlacz o przekątnej 7″ i rozdzielczości 800 x 480 pikseli, 512MB RAM, ale dwurdzeniowy procesor infoTMIC imapX15 oparty o Cortex A5 o częstotliwości taktowania 1GHz i system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean. To połączenie powinno sprawić, że urządzenie będzie działać. Po prostu będzie działać. Ale nie oczekujcie, że odpalicie na nim ciekawsze gry, swobodnie i komfortowo przeczytacie dokumenty PDF (zastosowana rozdzielczość i nieostre czcionki nie sprzyjają długiemu czytaniu) czy długo pooglądacie filmy zapisane w pamięci wewnętrznej wynoszącej 4GB, bo nie pozwoli Wam na to akumulator o pojemności 2800 mAh. Parametry techniczne dopełnia wyjście miniHDMI, WiFi 802.11 b/g/n, port microUSB z obsługą zewnętrznych modemów 3G, 3.5 mm jack audio oraz port slot kart microSD.

Pojawia się pytanie: do czego zatem można wykorzystać Goclever Terra 70L? Kilka zastosowań przychodzi mi do głowy:
– do zajęcia dziecka w czasie podróży (bajki lub gry edukacyjne), ale warto mieć ładowarkę samochodową,
– jako przenośne urządzenie multimedialne (można wrzucić treści multimedialne na kartę pamięci i za pomocą HDMI przesyłać je do dużego telewizora) – tu też warto mieć pod ręką ładowarkę,
– jako odtwarzacz wideo w krótkiej podróży.

W innych wypadkach, a więc do intensywnego użytkowania, Goclever Terra 70L się nie nadaje. Jeśli uważacie inaczej – chętnie poznam Wasze zdanie.

Goclever Terra 70L za 99 złotych jest dostępny wyłącznie w stacjonarnych sklepach – nie można go kupić online. Jeśli jesteście nim zainteresowani, zajrzyjcie tutaj. Oczywiście liczba sztuk jest (zapewne mocno) ograniczona.

źródło