Promocja: Esperanza Dream Tab 7 za 130 złotych w Auchan

Jako że początek roku szkolnego za pasem, o czym ostatnio pogoda daje dość mocno znać, we wszelkiego rodzaju sklepach, w tym także w marketach, pojawia się całe mnóstwo sprzętu za bardzo niewielkie pieniądze. Tym razem mamy do czynienia z modelem Esperanza Dream Tab 7 za 129,99 złotych w sieci sklepów Auchan.

Reklama

Promocja może nie jest powalająca (oszczędność na poziomie 30-40 złotych w stosunku do ofert z sieci), ale mimo wszytsko warto napisać czego można się spodziewać po tego typu produkcie. Tym bardziej, że wielu potencjalnych klientów zwróci na niego uwagę przez wzgląd na bardzo niską cenę.

Esperanza Dream Tab 7 to nic innego jak typowy przedstawiciel najniższej półki cenowej, ktory parametrami nawiązuje do poprzedniej ery. Bo jak inaczej powiedzieć o sprzęcie, który posiada jedynie 512MB pamięci operacyjnej RAM, 4GB pamięci wewnętrznej, która wystarczy na jedynie kilka gier iaplikiacji i słabiutki akumulator o pojemności 2800 mAh?

Do tego do dyspozycji użytkownika jest 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczość, której nawet Esperanza nie podaje na swojej stronie internetowej, czyli zapewne 1024 x 600 pikseli (800 x 480 by mnie tu BARDZO zaskoczyło) i procesor Rockchip RK2926 o częstotliwości taktowania 1GHz, który w połączeniu z Androidem 4.2 Jelly Bean, najprawdopodobniej wydajnością nie grzeszy. Warto zauważyć, że jednostka ta jest jednordzeniowa, a nie – jak podaje Auchan – dwurdzeniowa.

Wśród danych technicznych znajdziemy też slot kart microSD, port microUSB, 3.5 mm jacka audio, kamerkę 0,3 Mpix oraz WiFi 802.11 b/g/n.

Promocja obowiązuje od dziś do 23 sierpnia.

Cóż, po samym negatywnym wydźwięku niniejszego newsa wiecie już jaka jest moja opinia na temat tego tabletu i urządzeń z podobnymi parametrami. Bo nawet dzieciom do grania czy oglądania bajek jeden rdzeń z 512MB RAM może się okazać niewystarczający… A jeśli ktoś już koniecznie szuka tak taniego tabletu, niech się jutro uda do Avans po Prestigio MultiPad Duo 7.0 HD za 99 złotych z lepszymi parametrami…

Dzięki LordKael11 za info! ;)