Projekt Google Tango powoli wkracza do muzeów - Tabletowo.pl

Projekt Google Tango powoli wkracza do muzeów

Na razie tylko do Detroit Institute of Arts, ale Google ma w planach znacznie więcej

Dołącz do dyskusji 0

Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość rozwijają się w zaskakującym tempie. Kto by pomyślał, że projekt Tango będzie nam towarzyszył nie tylko w sferze rozrywki, ale także na płaszczyźnie edukacyjnej. Rozszerzona rzeczywistość od Google trafiła bowiem do Detroit Institute of Arts, a gigant z Mountain View ma chrapkę na znacznie więcej.

Tango pozwoli nam na mapowanie rzeczywistości. Innymi słowy dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, będziemy mogli określić, gdzie znajdują się takie elementy otoczenia jak na przykład: schody, meble, czy też ściany. Na ekranie smartfona mogą pojawiać się także obiekty, które zostały graficznie nałożone na obraz wnętrza, w którym aktualnie przebywamy. Możliwości wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości są ogromne i chociaż ta platforma dopiero raczkuje, to myślę, że będzie się mocno rozwijać i to już w całkiem niedalekiej przyszłości.

Na rynku mobilnym nie znajdziemy zbyt wielu smartfonów, stworzonych we współpracy z Google, w ramach projektu Tango. Jest to model Lenovo – Phab 2 Pro oraz zaprezentowany całkiem niedawno na targach CES ZenFone AR. Huawei także ma zamiar pójść w tym kierunku. Mimo tych zapewnień, Chińczycy nie podali jednak żadnych konkretów.

Tabletowo.pl Projekt Google Tango powoli wkracza do muzeów Ciekawostki Google Rozszerzona rzeczywistość Smartfony Technologie

Pewne jest, że ten segment będzie się rozwijał na różnych płaszczyznach, a dowodem może być wkroczenie rozszerzonej rzeczywistości do jednego z muzeów w Stanach Zjednoczonych. W Detroit Institute of Arts, wystarczy pożyczyć smartfona z recepcji – model Lenovo Phab 2 Pro  – i zwiedzać starożytne wystawy, czy oglądać, na przykład, wnętrza sarkofagów niczym przez rentgen. Tak. To już na pewno nie jest zwykła i nudna wycieczka po muzeum. Takie doświadczenie pozwoli nam spojrzeć na eksponaty w zupełnie nowy i ciekawy sposób, a jak to się prezentuje, możecie zobaczyć na gifach ;)

Tabletowo.pl Projekt Google Tango powoli wkracza do muzeów Ciekawostki Google Rozszerzona rzeczywistość Smartfony Technologie

Źródło: AndroidCentral oraz VentureBeat i PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona