Programiści Google pracują nad optymalizacją KitKata w Nexusie 5 – ma działać dłużej | Tabletowo.pl

Programiści Google pracują nad optymalizacją KitKata w Nexusie 5 – ma działać dłużej

Dołącz do dyskusji 0

google-nexus-5-battery-life-3

Mimo że Nexus 5, jak i system KitKat, spotkały się z ogólną aprobatą, to nie obeszło się bez zgrzytów. Największą bolączką Nexusa 5 jest spory wpływ na czas pracy z baterii. Okazało się, że w dużej mierze to wina systemu i tego, że nie zamyka on przeróżnych procesów, kiedy przestają być potrzebne. Programiści już pracują nad optymalizacją kodu pod kątem wykrytego problemu.

Wychodzi więc na to, że winą za krótkie działanie Nexusa 5 należy bardziej obarczyć system, aniżeli pojemność akumulatora, która według wielu i tak nie jest wystarczająca.

Android w wersji KitKat może sprawiać problemy z czasem działania na jednym ładowaniu nie tylko w Nexusie, ale wszędzie tam, gdzie jest zainstalowany w czystej formie. Można bowiem przypuszczać, że producenci w swoich nakładkach zadbali o to, by nieaktywne procesy były odpowiednio wcześnie „zabijane”, o czym – najwyraźniej – zapomnieli ludzie z Mountain View.

Problem jest dosyć kłopotliwy, jeden z użytkowników zauważył, że w ciągu dwóch minut traci około 1% baterii. Czym jest to spowodowane? Otóż w tym przypadku jest to wina niezakończonego procesu, który wykorzystuje kamerę. Proszę sobie wyobrazić sytuację, kiedy po skończeniu rozmowy na Skype i zamknięciu aplikacji, kamera nadal działa i pobiera niepotrzebnie energię.

Takich przypadków, jak ten ze Skype, może być znacznie więcej. Inne urządzenia z Androidem KitKat również mogą być narażone na szybsze rozładowywanie się baterii. Póki co jednak nie wiemy, jak długo trzeba będzie czekać na stosowną aktualizację systemu.

batman-a batman-b

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona