Programiści Google pracują nad optymalizacją KitKata w Nexusie 5 - ma działać dłużej - Tabletowo.pl

Programiści Google pracują nad optymalizacją KitKata w Nexusie 5 – ma działać dłużej

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Programiści Google pracują nad optymalizacją KitKata w Nexusie 5 - ma działać dłużej Aktualizacje Google

Mimo że Nexus 5, jak i system KitKat, spotkały się z ogólną aprobatą, to nie obeszło się bez zgrzytów. Największą bolączką Nexusa 5 jest spory wpływ na czas pracy z baterii. Okazało się, że w dużej mierze to wina systemu i tego, że nie zamyka on przeróżnych procesów, kiedy przestają być potrzebne. Programiści już pracują nad optymalizacją kodu pod kątem wykrytego problemu.

Wychodzi więc na to, że winą za krótkie działanie Nexusa 5 należy bardziej obarczyć system, aniżeli pojemność akumulatora, która według wielu i tak nie jest wystarczająca.

Android w wersji KitKat może sprawiać problemy z czasem działania na jednym ładowaniu nie tylko w Nexusie, ale wszędzie tam, gdzie jest zainstalowany w czystej formie. Można bowiem przypuszczać, że producenci w swoich nakładkach zadbali o to, by nieaktywne procesy były odpowiednio wcześnie „zabijane”, o czym – najwyraźniej – zapomnieli ludzie z Mountain View.

Problem jest dosyć kłopotliwy, jeden z użytkowników zauważył, że w ciągu dwóch minut traci około 1% baterii. Czym jest to spowodowane? Otóż w tym przypadku jest to wina niezakończonego procesu, który wykorzystuje kamerę. Proszę sobie wyobrazić sytuację, kiedy po skończeniu rozmowy na Skype i zamknięciu aplikacji, kamera nadal działa i pobiera niepotrzebnie energię.

Takich przypadków, jak ten ze Skype, może być znacznie więcej. Inne urządzenia z Androidem KitKat również mogą być narażone na szybsze rozładowywanie się baterii. Póki co jednak nie wiemy, jak długo trzeba będzie czekać na stosowną aktualizację systemu.

Tabletowo.pl Programiści Google pracują nad optymalizacją KitKata w Nexusie 5 - ma działać dłużej Aktualizacje Google    Tabletowo.pl Programiści Google pracują nad optymalizacją KitKata w Nexusie 5 - ma działać dłużej Aktualizacje Google

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona