Do Profilu Zaufanego zalogujesz się także przez Mobile Connect od T-Mobile

Użytkownicy Profilu Zaufanego wkrótce będą mogli zalogować się do niego przy pomocy usługi Mobile Connect od T-Mobile. To wynik porozumienia podpisanego przez prezesa polskiego oddziału operatora oraz ministra cyfryzacji, Marka Zagórskiego.

Mobile Connect umożliwia potwierdzanie tożsamości użytkownika podczas logowania się do różnych usług cyfrowych. Zwalnia ona z obowiązku zapamiętywania hasła – wystarczy w polu loginu wpisać swój numer telefonu i potwierdzić go przyciskiem „zaloguj z Mobile Connect”. Na telefon użytkownika wysłana zostanie wiadomość push, dzięki której potwierdzimy logowanie lub anulujemy je, jeśli okaże się, że ktoś chce dostać się do jakiejś usługi, używając naszego numeru telefonu.

Reklama

Podobną rolę Mobile Connect ma pełnić w logowaniu się do Profilu Zaufanego. Ale nie tylko to: będzie też mógł być używany jako dodatkowe zabezpieczenie podczas podpisywania cyfrowych dokumentów.

Testy ruszają za kilka tygodni

Na razie podpisano niezbędne dokumenty, które inicjują prace nad wykorzystaniem Mobile Connect w Profilu Zaufanym. Minie kilka tygodni, zanim system zacznie być testowany, i kolejne miesiące, zanim zostanie w pełni wdrożony. Otwarcie go dla wszystkich planowane jest na lipiec przyszłego roku. Do tego czasu do testów powinni dołączyć inni operatorzy telekomunikacyjni.

Szykuje się więc całkiem wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam załatwić jeszcze więcej spraw bez wychodzenia z domu lub zdalnie. Zobaczymy, czy logowanie do Profilu Zaufanego przez Mobile Connect stanie się równie popularne jak korzystanie z możliwości logowania oferowanej przez banki.

Od teraz do rejestracji numeru i podpisania umowy z Orange wystarczy bankowość elektroniczna

źródło: cashless.pl