Produkcja Wikipad 7 rozpoczęta | Tabletowo.pl

Produkcja Wikipad 7 rozpoczęta

Dołącz do dyskusji 0

Dwa miesiące temu poinformowaliśmy Was, że produktem finalnym firmy Wikipad może być 7-calowy tablet. Urządzenie było zapowiedziane już w 2012 roku, jednak od tego czasu jego parametry zostały kilkukrotnie zmienione. Wygląda jednak na to, że firma wreszcie zdecydowała się w 100% na konkretną specyfikację. Świadczy o tym wpis, który pojawił się na Twitter’owym profilu firmy:

#Wikipad is officially in production! Here’s a shot of the first Wikipad off the line!

Oznacza to, że produkcja tabletu Wikipad 7 oficjalnie się rozpoczęła. Do wpisu dołączono zdjęcie, które możecie zobaczyć powyżej – została na nim zaprezentowana pierwsza sztuka z linii produkcyjnej. Czy zatem okres przekładania premiery dobiegł końca? Miejmy taką nadzieję.

Tablet od Wikipad z założenia jest skierowany do graczy – dzięki specjalnemu kontrolerowi zmienia się w konsolę do gier. Przystawka została wyposażona w dwa analogowe „grzybki”, klawisze nawigacji oraz 6 przycisków. Jest to standardowe rozwiązanie, znane i używane w większości gamepadów. Dodatkowo przystawka sama w sobie posiada kolejne głośniki stereo, wydajniejsze i głośniejsze od umieszczonych bezpośrednio w tablecie. Jeżeli zatem znudzimy się przeglądaniem stron internetowych czy czatowaniem, możemy podpiąć nasze urządzenie w ten kontroler i odpłynąć w wirtualny świat gier. Brzmi ciekawie. Dodajmy do tego, że firma nawiązała współpracę z PlayStation, Big Fish oraz OnLive, co może skutkować naprawdę ciekawymi tytułami.

Samo urządzenie początkowo miało posiadać ekran 8-calowy, następnie koncepcja zakładała 10.1, by ostateczny wybór padł na 7-cali. Z perspektywy ceny (z 500 dolarów za 10.1″ spadła ona do 250 dolarów za 7″) oraz wagi jest to zapewne słuszna decyzja.

Dokładna specyfikacja tabletu jest dostępna na oficjalnej stronie producenta. Dowiadujemy się z niej, że urządzenie zostało wyposażone w 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280×800 pikseli, który ma być odporny na zarysowania. Sercem tabletu jest procesor Tegra 3 wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Pojemność użytkowa wynosi 16 GB, jednak dzięki czytnikowi kart microSD jest możliwość zwiększenia tej przestrzeni nawet o dodatkowe 32 GB.

Tabletowa konsola ma na wyposażeniu 2-megapikselowy aparat, dwa głośniki stereo, mikrofon, akcelerometr, odbiornik GPS, żyroskop, wyjście audio mini-Jack oraz porty microUSB i microHDMI. Zasialnie zapewni litowo-polimerowy akumulator o pojemności 4100 mAh. Łączność bezprzewodową może się odbywać dzięki modułowi WiFi 802.11 a/b/g/n oraz Bluetooth 4.0. Preinstalowanym systemem ma być Android 4.1 (Jelly Bean). Waga samego tabletu wynosi 320 g, a kontroler wnosi dodatkowe 440 g. Oznacza to, że niepodpięte urządzenie będzie lżejsze od Nexusa 7 o 20 gram, a cały zestaw będzie cięższy od najnowszego iPada o 120 gram.

Cena tabletu wraz z kontrolerem będzie wynosić 249 dolarów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona