Produkcja Wikipad 7 rozpoczęta - Tabletowo.pl

Produkcja Wikipad 7 rozpoczęta

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Produkcja Wikipad 7 rozpoczęta Nowości

Dwa miesiące temu poinformowaliśmy Was, że produktem finalnym firmy Wikipad może być 7-calowy tablet. Urządzenie było zapowiedziane już w 2012 roku, jednak od tego czasu jego parametry zostały kilkukrotnie zmienione. Wygląda jednak na to, że firma wreszcie zdecydowała się w 100% na konkretną specyfikację. Świadczy o tym wpis, który pojawił się na Twitter’owym profilu firmy:

#Wikipad is officially in production! Here’s a shot of the first Wikipad off the line!

Oznacza to, że produkcja tabletu Wikipad 7 oficjalnie się rozpoczęła. Do wpisu dołączono zdjęcie, które możecie zobaczyć powyżej – została na nim zaprezentowana pierwsza sztuka z linii produkcyjnej. Czy zatem okres przekładania premiery dobiegł końca? Miejmy taką nadzieję.

Tabletowo.pl Produkcja Wikipad 7 rozpoczęta Nowości

Tablet od Wikipad z założenia jest skierowany do graczy – dzięki specjalnemu kontrolerowi zmienia się w konsolę do gier. Przystawka została wyposażona w dwa analogowe „grzybki”, klawisze nawigacji oraz 6 przycisków. Jest to standardowe rozwiązanie, znane i używane w większości gamepadów. Dodatkowo przystawka sama w sobie posiada kolejne głośniki stereo, wydajniejsze i głośniejsze od umieszczonych bezpośrednio w tablecie. Jeżeli zatem znudzimy się przeglądaniem stron internetowych czy czatowaniem, możemy podpiąć nasze urządzenie w ten kontroler i odpłynąć w wirtualny świat gier. Brzmi ciekawie. Dodajmy do tego, że firma nawiązała współpracę z PlayStation, Big Fish oraz OnLive, co może skutkować naprawdę ciekawymi tytułami.

Samo urządzenie początkowo miało posiadać ekran 8-calowy, następnie koncepcja zakładała 10.1, by ostateczny wybór padł na 7-cali. Z perspektywy ceny (z 500 dolarów za 10.1″ spadła ona do 250 dolarów za 7″) oraz wagi jest to zapewne słuszna decyzja.

Tabletowo.pl Produkcja Wikipad 7 rozpoczęta Nowości

Dokładna specyfikacja tabletu jest dostępna na oficjalnej stronie producenta. Dowiadujemy się z niej, że urządzenie zostało wyposażone w 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280×800 pikseli, który ma być odporny na zarysowania. Sercem tabletu jest procesor Tegra 3 wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Pojemność użytkowa wynosi 16 GB, jednak dzięki czytnikowi kart microSD jest możliwość zwiększenia tej przestrzeni nawet o dodatkowe 32 GB.

Tabletowa konsola ma na wyposażeniu 2-megapikselowy aparat, dwa głośniki stereo, mikrofon, akcelerometr, odbiornik GPS, żyroskop, wyjście audio mini-Jack oraz porty microUSB i microHDMI. Zasialnie zapewni litowo-polimerowy akumulator o pojemności 4100 mAh. Łączność bezprzewodową może się odbywać dzięki modułowi WiFi 802.11 a/b/g/n oraz Bluetooth 4.0. Preinstalowanym systemem ma być Android 4.1 (Jelly Bean). Waga samego tabletu wynosi 320 g, a kontroler wnosi dodatkowe 440 g. Oznacza to, że niepodpięte urządzenie będzie lżejsze od Nexusa 7 o 20 gram, a cały zestaw będzie cięższy od najnowszego iPada o 120 gram.

Cena tabletu wraz z kontrolerem będzie wynosić 249 dolarów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona