Produkcja procesorów do tabletów większa o 23% niż rok temu

Produkcja procesorów do tabletów większa o 23% niż rok temu

Dołącz do dyskusji 0

Tablety już teraz są bardzo popularnymi urządzeniami, ale nadal mają tendencję wzrostową. Sprzedają się bardzo dobrze i dzięki dużej ilości tanich urządzeń coraz więcej osób decyduje się na zakup dachówki. 

Według Strategy Analytics wzrost produkcji procesorów do tabletów w stosunku do drugiego kwartału zeszłego roku wyniósł 23%. Wartość sprzedaży układów w zeszłym kwartale wyniosła 945 milionów dolarów. Liderem jest Apple, które ma 26% tego rynku. Dalej jest Intel z 19% oraz Qualcomm z 17%. W pierwszej piątce jest jeszcze MediaTek oraz Samsung.

Firma z Cupertino może osiągnąć w tym roku 40 milionów wyprodukowanych układów. W tym zestawieniu zabrakło NVIDII, ale według Strategy Analytics może ona zamieszać w 3 kwartale, dzięki produkcji 64-bitowej wersji Tegry K1. Jej motorem napędowym ma być Nexus 9 od HTC wyposażony w ten układ.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona