Producenci eksperymentują z różnymi formami ultrabooków z Windows 8 - Tabletowo.pl

Producenci eksperymentują z różnymi formami ultrabooków z Windows 8

Tabletowo.pl Producenci eksperymentują z różnymi formami ultrabooków z Windows 8 Nowości

Zwykle nie piszemy o ultrabookach, lecz gdy te wyposaża się w ekrany dotykowe, urządzenia te nabierają cech interesujących nas tabletów internetowych. Jak donosi serwis DigiTimes, producenci nowoczesnych komputerów, w tym Lenovo, Asus i Acer, rozpoczęli eksperymenty z różnymi formami ultrabooków z systemem Windows 8.

Nadchodzący wielkimi krokami Windows 8 wyposażono w interfejs Metro zaprojektowany z myślą o obsłudze palcem na tabletach i laptopach z ekranami dotykowymi. Ponieważ otwiera on zupełnie nowy rozdział w historii komputerów, projektanci zatrudnieni w wielkich koncernach zajmujących się ich produkcją, pracują w pocie czoła nad stworzeniem form, które byłyby nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie.

Powołując się na źródła wśród dostawców komponenty, DigiTimes twierdzi, że najnowszym trendem są otwierające się na zewnątrz pokrywy kryjące lekkie obudowy. Pierwszym komputerem o tej budowie jest Lenovo Idea Pad Yoga, którego klapa z ekranem może obrócić się nawet o 360 stopni. Ciekawy projekt przedstawił również Intel. Z myślą o wykorzystaniu przez partnerów OEM, zaprezentował on urządzenie konstrukcją przypominające Asusa Eee Pad Slidera, lecz wyposażonego w 12- lub 13-calowy ekran dotykowy i pełnowymiarową klawiaturę QWERTY wysuwającą się bezpośrednio spod pokrywy.

Więcej informacji na temat nowych, wyróżniających się specyfikacją i designem, hybryd ultrabooków i tabletów pojawi się później w tym roku. Zanim to się stanie, będą miały miejsce targi Mobile World Congress w Barcelonie, na którym spodziewamy się zobaczyć kilka interesujących urządzeń z systemem Windows 8.

źródło: DigiTimes, via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona