Producenci dobierają się w pary, czyli jak kształtuje się świat Windows 8 | Tabletowo.pl

Producenci dobierają się w pary, czyli jak kształtuje się świat Windows 8

Dołącz do dyskusji 0

Pierwsze tablety z Windows 8 zobaczymy w 2012 (w najgorszym wypadku w 2013) roku, ale żeby one powstały, producenci muszą rozpocząć prace nad nimi. Aby móc to zrobić, potrzebują pomocy ze strony wytwórców procesorów ARM, które będą mózgami ich urządzeń.

I tak, niczym, celebryci w „Tańcu z Gwiazdami”, producenci tabletów i podzespołów zaczęli dobierać się w pary. Każdy z wybranych przez Microsoft wytwórców procesorów ARM, Nvidia, Qualcomm i Texas Instruments, wybrał sobie dwie marki związane z tabletami internetowymi. Dzięki temu mamy pewność, że na rynku pojawią się urządzenia Lenovo i Acera z układami Nvidii, Toshiby i Samsunga z podzespołami Texas Instruments oraz Samsunga i Sony z procesorami Qualcomm.

Lenovo, Acer, Toshiba, Samsung, Sony… nie sądzicie, że kogoś tu brakuje? Macie rację. Do elitarnego grona przyszłych producentów tabletów z systemem Windows 8 nie przyjęto Asusa, który, jeśli wierzyć nieoficjalnym informacjom, miał być autorem pierwszego tego typu urządzenia. Być może to właśnie Asus stanie się największym graczem androidowego segmentu rynku, podczas gdy inni producenci przejdą na kolorową, mozaikową stronę Microsoftu.

Tak czy inaczej – jest na co czekać!

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona