Procesory Intel Kaby Lake mogą opóźnić premierę Surface Pro 5 | Tabletowo.pl

Procesory Intel Kaby Lake mogą opóźnić premierę Surface Pro 5

Dołącz do dyskusji 0

Linia Surface Pro od Microsoftu jest jedną z ciekawszych na rynku. Stopniowo zmienia ona wyobrażenie o firmie z Redmond, pokazując, że potrafi nie tylko tworzyć oprogramowanie, ale też dobry sprzęt w ładnej obudowie. Następna generacja hybrydy może pojawić się jeszcze później, niż się tego spodziewaliśmy.

Sporo osób czeka na Surface Pro 5. Z ciekawością wyczekujemy chwili, kiedy będziemy mogli zobaczyć nowy tablet na własne oczy, i przekonać się, w jaki sposób Microsoft poprawi świetny design i wrzuci do środka jeszcze bardziej aktualne i potężne podzespoły. Internet jest pełen plotek dotyczących możliwych dat wydania tego urządzenia, i jak donosi TechTimes, może to stać się później, niż byśmy tego chcieli.

Obecna generacja hybrydy Microsoftu, Surface Pro 4, pracuje na procesorach Intel Skylake. Wieść niesie jednak, że Surface Pro 5 będzie wyposażony w procesor Kaby Lake, który jest szybszy od Skylake’a. Jednocześnie na targach Computex 2016 Intel zapowiedział, że produkcja procesorów Kaby Lake rozpocznie się dopiero w październiku. Jeśli założenie dotyczące specyfikacji Surface Pro 5 jest słuszne, oznaczałoby to prawdopodobne przesunięcie premiery hybrydy na 2017 rok. Ze strony Microsoftu, byłoby to nawet mądre posunięcie, gdyż wypuszczanie nowego urządzenia ze starszym typem procesora, może być nie tyle nieopłacalne ekonomicznie, co wizerunkowo.

Sprawy nie ułatwia też nieregularna polityka wydawnicza Microsoftu. Innymi słowy, nigdy nie wiadomo, kiedy nowy Surface Pro pojawi się na rynku. Do tej pory obstawiano czerwiec i listopad, ale jeśli rzeczywiście procesory Kaby Lake miałyby się znaleźć w Surface Pro 5, to przyjdzie nam na niego poczekać jeszcze dłużej.

Inne przewidywane ulepszenia tabletu obejmują lepszą baterię, ekran 4K i więcej możliwości przechowywania danych.

na zdjęciu wyróżniającym: Microsoft Surface 4 Pro

źródło: tech.firstpost.com, techtimes.com

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona